xcounter
#

Щоб робити більше Patriot і скоротити терміни постачань, у RTX планують масштабні розширення

8124
Щоб робити більше Patriot і скоротити терміни постачань, у RTX планують масштабні розширення

Американський оборонний гігант RTX невдовзі планує розкрити нову інформацію про свої плани з розширення оборонних потужностей

Американська компанія RTX, яка серед усього є виробником такого надактуального на сьогодні озброєння, як система Patriot, сьогодні активно працює над розширенням виробничих потужностей та налагодження співробітництва з союзниками та партнерами з метою задовольнити сьогоднішній попит на ці зенітні ракетні комплекси.

ЗРК Patriot Україна
ЗРК Patriot на озброєнні ЗСУ

"Ми активно беремо участь у діалозі з урядом США, європейськими урядами і промисловістю щодо створення додаткових виробничих ліній крім тих, що у нас зараз є у США і за кордоном для наших основних можливостей", — розповідає у інтерв’ю виданню Defence24.pl старший віцепрезидент RTX з глобальних зв’язків Джефф Шоккі.

Читайте також: Підписано таємничу угоду на розробку ЗРК NASAMS "проти майбутніх загроз"

Він наголошує, що це дозволить їм не тільки задовольняти сьогоднішній попит на їхню продукцію, але й скоротити терміни постачань. Як відзначає Шоккі, найближчими тижнями RTX має оприлюднити офіційну інформацію щодо майбутніх проєктів компанії в Європі.

Також у RTX співпрацюють з Агенцією НАТО з підтримки та постачання (NSPA) та іншими промисловими партнерами "щоб запропонувати нашим клієнтам додаткові джерела постачань ракет GEM-T для збільшення ракетних запасів НАТО", частиною цього проєкту є спільне підприємство Raytheon і MBDA Deutschland під назвою COMLOG.

Шоккі відзначає, що їхні плани потенційно вписуються у рамки спільної європейської програми "Небесний щит" European Sky Shield Initiative (ESSI) — це проєкт зі створення інтегрованої європейської системи ППО з протиракетними можливостями, який був запропонований канцлером Німеччини Олафом Шольцем у серпні 2022 року.

ЗРК Patriot
ЗРК Patriot, фото — U.S. DoD

Зараз до цієї програми входять 19 країн, у рамках програми ESSI передусім планується посилення такими системами, як німецький ЗРК IRIS-T SLM, американський ЗРК Patriot та ізраїльський протиракетний комплекс Arrow 3 (нещодавно Німеччина отримала "зелене світло" на закупівлю цієї системи).

Загалом не виключено, що такі оголошені плани RTX можуть бути одним із "побічних" способів врятувати цей проєкт пан’європейської ППО, бо в проєкті ESSI зараз не все аж настільки просто передусім через те, що він базується на закупівлі продукції поза межами Європи (крім IRIS-T), тоді як, наприклад, та ж Франція образилась на Німеччину, бо їхній SAMP-T виявився "за бортом".

Пуск ракети з ЗРК SAMP/T
Пуск ракети з ЗРК SAMP/T, скріншот з відео Eurosam

"Враховуючи поточний попит, ми вважаємо, що правильним рішенням буде створення виробничих ліній в Європі у співробітництві з перевіреними партнерами, які тільки наші потужності у США будуть завантажені на повну", — відзначає Шоккі.

Зрештою, важливим учасником програм RTX в Європі залишатиметься Польща — за даними Шоккі, зараз у цій країні зосереджена найбільша кількість працівників компанії поза межами США — майже 9 тисяч. Для порівняння, всього в Європі зосереджено 24 тисяч працівників компанії.

Зокрема йдеться про реалізацію польської програми WISŁA Phase 2, у результаті якої Польща зокрема отримає від американської компанії новітній радар протиповітряної та протиракетної оборони LTAMDS. Як відзначають у RTX, це дозволить Польщі "приєднатися до глобального ланцюжка постачань на такому ранньому етапі програми".

Читайте також: Чи можна точно порахувати, скільки справді снарядів РФ уже отримала від Північної Кореї