xcounter
#

Чи можна точно порахувати, скільки справді снарядів РФ уже отримала від Північної Кореї

2462
Російські окупанти ведуть вогонь із гаубиць "Мста-Б" калібру 152 мм, ілюстративне фото довоєнних часів
Російські окупанти ведуть вогонь із гаубиць "Мста-Б" калібру 152 мм, ілюстративне фото довоєнних часів

Бо навіть поєднання інсайдерських джерел та аналізу супутникових знімків може дати коливання по цифрам

Сьогодні в західних ЗМІ пішла інформація про те, що РФ від КНДР могла отримати насправді 1 мільйон снарядів, що в кілька разів перевищує раніше заявлені оцінки. Але специфіка ситуації в тому, що ці дані заявляються із посиланням на слова парламентаря Південної Кореї, який в свою чергу почув ці цифри на закритому брифінгу, котрий проводила національна розвідка.

Відповідно, виникає питання, а чи можна тоді з інших джерел підтвердити оцінку щодо того, чи справді РФ отримала від КНДР аж 1 мільйон снарядів. Бо тут мова про буквально шалені цифри: якщо оцінки підтвердяться, то виходить, що за 2-3 місяці рашисти отримали аж 50% свого річного випуску артилерійських боєприпасів, що є стратегічним підсиленням держави-агресора.

Читайте також: Які оновлення отримав український тренажер для танка Т-72ЕА від "Енергія-2000"
Орієнтовний маршрут доставки снарядів з Північної Кореї до РФ, джерело - U.S. Goverment

Щоб отримати альтернативну оцінку, можемо послатись на дослідження, яке опублікував сьогодні колектив OSINT-аналітиків Frontelligence Insight, яке представляє зокрема відомий OSINT-ер Tatarigami_UA.

Якщо коротко, то там вони стверджують, що РФ справді могла отримати від Північної Кореї орієнтовно до 1 мільйона артилерійських снарядів, вміщених в 2 тисячі стандартних 20-футових контейнерів для інтермодальної логістики. Але при цьому дискутивним є питання, яким був розподіл по кількості між 122-мм та 152-мм снарядами, та іншим військовим майном у цій поставці.

Перевалка цих боєприпасів почалась орієнтовно в серпні 2023 року, для доставки з північнокорейської території використовувався морський та залізничний транспорт, основною перевалочною базою стала 719-база артилерійського озброєння в Тихорєцку (Краснодарський край РФ), за кількасот кілометрів від державного кордону України.

719-база артилерійського озброєння армії РФ станом на 19 серпня 2023 року, оранжевим виділено зони із снарядами від Північної Кореї, зображення - Frontelligence Insight

У своїх підрахунках аналітики виходили зокрема із наявних в їх розпорядженні супутникових знімків, за якими виходило, що наповнення північнокорейськими снарядами бази в Тихорєцку почалось не пізніше 19 серпня, і вже станом на 14 жовтня контейнери з таким БК буквально заполонили територію арсеналу. Крім цього, ці знімки також доводили факт, що для перевалки боєприпасів з КНДР використовувались саме 20-футові стандартні контейнери.

Щодо кількості контейнерів у 2000 одиниць, то тут автори команди Frontelligence Insight чесно визнають, що взяли ці цифри в інсайдерського джерела, але достовірність перевірили, опираючись на відкриті дані. Вони відштовхувались зокрема від того, що на початок жовтня Білий Дім заявляв уже про передачу рашистам 1000 контейнерів зі снарядами від КНДР, але ж супутникові знімки показали подальшу перевалку БК до Росії з Північної Кореї й після цього періоду.

719-база артилерійського озброєння армії РФ станом на 14 жовтня 2023 року, оранжевим виділено зони із снарядами від Північної Кореї, зображення - Frontelligence Insight

У своїх розрахунках аналітики спільноти виходили із наступних цифр. Вони брали за показник середньої вантажопідйомності вагона 68 тон, середня місткість контейнера – 23,5 тон; вага нетто одного ящика із 152-мм снарядами – 85 кг, вага нетто одного ящика із 122-мм снарядами – 89 кг; в один контейнер по ваговій місткості можуть влізти від 276 до 290 ящиків зі снарядами калібру 152 мм, та від 264 до 294 ящиків зі снарядами калібру 122 мм.

У своїх підрахунках вони також виходять із того, що обсяг поставленого БК із Північної Кореї до Росії розподіляється так: 70% - це 152-мм снаряди, орієнтовно 386,4 тисяч штук, 20% - це 122-мм снаряди, або орієнтовно 211,2 тисяч штук, 10% - боєприпаси інших типів.

Нормативи по місткості різних типів вагонів по різним типів боєприпасів, які в своєму дослідженні наводить Frontelligence Insight
Читайте також: Підписано таємничу угоду на розробку ЗРК NASAMS "проти майбутніх загроз"