xcounter
#

ЗРК Roland, машини Pizarro та інша зброя: що ще Іспанія може передати чи виготовити для України

7027
Фото – Estado Mayor de la Defensa, EMAD (emad.defensa.gob.es)
Фото – Estado Mayor de la Defensa, EMAD (emad.defensa.gob.es)

Одне з іспанських ЗМІ наголошує на тому, що їм фактично треба перейти на воєнну економіку, щоб збільшити виробництво того чи іншого озброєння, яким можна було б посилити Україну — і зрештою, це б позитивно вплинуло і безпосередньо на промисловість Іспанії

Нещодавно генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг виступив із заявою, що країни-члени Альянсу мають надавати пріоритет оборонній допомозі Україні на противагу реалізації власних цілей з витрат на оборону. "Якщо перед союзниками постає вибір між виконанням цілей НАТО з витрат на оборону та наданням Україні більше допомоги, мій сигнал чіткий — надсилайте більше Україні", — відзначив він.

Зенітний ракетний комплекс Patriot
Patriot, фото — U.S. DoD

Цікавим у контексті цієї заяви є матеріал видання Infodefensa, в якому вирішили проаналізувати, а яку ж ще зброю може поставити Іспанія Україні, причому йдеться як про озброєння із власних запасів, так і безпосередньо виробництво тих чи інших зразків силами іспанського оборонно-промислового комплексу.

Читайте також: Як Rheinmetall розширяє географію виробництва боєприпасів у Європі: від Іспанії до Балтії та України

Передусім у виданні відзначають, що збройні сили країни ще мають у своєму активі низку різних зразків озброєння та військової техніки, яку б можна було поставити Україні — від вантажівок, ракет Mistral і до танків Leopard 2E, самохідних артилерійських установок M109, а також зенітні ракетні комплекси Roland та Patriot.

Щодо останнього, то на Іспанію (а також Грецію) наразі тиснуть союзники по ЄС і НАТО щодо передачі систем протиповітряної оборони, зокрема й Patriot. Нагадаємо, іспанці мають у своєму активі три батареї цього ЗРК у версії PAC-2+. Крім того, нещодавно стало відомо, що одна з іспанських компаній буде виготовляти компоненти для ракет PAC-3 MSE.

Але більше уваги у виданні приділяють ось такому питанню — а яке озброєння та запасні частини можна поставити протягом року з іспанських заводів? Передусім наголошують на стволах для артилерії, йдеться про можливість спільно з Німеччиною постачати сотні одиниць, щоб підтримувати боєздатність наявних у Силах оборони України артилерійських систем.

Також у списку є бронемашини Pizarro протитанкові гранатомети С-90 та ракетний комплекс Alcotán від компанії Instalaza — відзначається, що збільшення виробництва цього озброєння не має створити "великих проблем"; дистанційно-керовані станції з 12,7-мм кулеметом; логістичне обладнання, зокрема мобільні операційні — відзначається, що в Іспанії є низка компаній з "величезними можливостями", щоб постачати обладнання у відносно стислі терміни тощо.

Разом з тим, в Infodefensa все ж таки наголошують, що для досягнення цілей зі збільшення виробництва зброї країна має перейти на воєнну економіку — скоротити бюрократичні процедури, уникати технологічних ризиків та затримок, контролювати ланцюжки постачань, і також залучати цивільні заводи до виробництва компонентів і обладнання.

Відзначається, що саме завдяки такій гнучкості можна буде досягти дійсно конкурентоздатних строків, цін, задовольнити потреби Україні в озброєнні. Це також позитивно вплине і на створення додаткових робочих місць в іспанській промисловості з подальшим позитивним впливом на економіку країни.

Читайте також: На яке посилення ППО очікує Україна найближчим часом: всі варіанти від грецьких Patriot до RBS 70 зі Швеції