Збройні сили Азербайджану змогли збити в польоті ракету вірменського оперативно-тактичного комплексу "Искандер-Э".
Ракета була націлена на Баку, уразити її вдалось за допомогою ізраїльського зенітно-ракетного комплексу Barak-8, придбаного в 2018 році пише ресурс Middle East Eye.
Читайте також: "Вони там не стріляли": у РФ не хочуть визнавати невдачі "Іскандерів" у Вірменії
Портал при цьому наводить слова Джана Касапоглу, директору по оборонним дослідженням турецького аналітичного центру EDAM, котрий стверджував, центром управління комплексами "Искандер-Э" спільно управляли військові збройних сил Вірменії та РФ.
І також – що саме Москва та Кремль примушували Єреван, щоби Вірменія активніше застосовувала оперативно-тактичні ракети по цілям в Азербайджані, особливо – в останні дні війни за Нагірний Карабах.
Мотив запустити ракету комплексу "Искандер" саме по Баку, а по можливості – саме по урядовому кварталу – був політичним: так Кремль сподівався в буквальному сенсі натиснути на військово-політичне керівництво Азербайджану, щоби те припинило наступ проти вірменських збройних сил в Нагірному Карабасі.
У вірменських військових мотивом стріляти "Іскандерами" по Азербайджану була буквально помста, Єреван намагався хоч якось компенсувати власне технологічне відставання на полі бою.
Відомо, що як мінімум дві ракети "із дальністю стрільби до 300 кілометрів" упали біля Баку під час минулої війни за Карабах. У 2018 році Азербайджан придбав 12 пускових установок комплексу Barak-8 та 75 зенітних ракет до нього.
Defence Express сповіщав: 14 жовтня 2020 року Міноборони Вірменії визнало, що ЗС Азербайджану нанесли удар безпілотними комплексами по оперативно-тактичним ракетним комплексам, що знаходились на позиції бойового чергування на території Республіки Вірменія, поблизу карабахського Карвачару.
Удар був проведений з огляду на готовність цих ОТРК здійснити атаку по об'єктам у Азербайджані. На кадрах, знятих з азербайджанського безпілотника, видно знищення ОТРК "Точка" і - головне - двох пускових ОТРК "Іскандер-Е". Тобто половини з усіх закуплених у Росії пускових.
Читайте також: Ударні дрони Bayraktar TB2 для ЗСУ: стала відома орієнтовна кількість та очікувані строки постачання