xcounter
#

У 1980-х роках США робили по 75 M1 Abrams у місяць, а тепер виходить лише по 12

14063
Процес виготовлення M1 Abrams на заводі General Dynamics в Лімі, ілюстративне фото з відкритих джерел
Процес виготовлення M1 Abrams на заводі General Dynamics в Лімі, ілюстративне фото з відкритих джерел

Які фактори обмежують можливості США постачати бронетехніку своїм союзникам

За даними у відкритому доступі, протягом 1979 по 1993 роки американський військово-промисловий комплекс виготовив 8,8 тисяч танків M1 Abrams різних модифікацій. Середній темп виробництва при цьому складав 840 машин в рік, або ж по 75 одиниць на місяць, і це при тому, що за необхідності був потенціал збільшити удвічі темпи випуску цих танків.

Тепер же, за поточними контрактами для Армії США та інших користувачів виходить, що зараз американський ВПК може робити лише по 12 танків M1 Abrams на місяць або ж лише до 135 машин на рік. Про це йдеться в огляді польського Defence24.

Читайте також: Скільки часу необхідно на повноцінну модернізацію Leopard 2A4 навіть якщо робити це самостійно
Технічне обслуговування M1 Abrams із демонтажем башти, ілюстративне фото від U.S.Army

Автори видання при цьому наголошують, що зараз американська промисловість не виготовляє нові Abrams "з нуля", а модернізує старі машини, які були взяті зі складів зберігання та виділені для контрактів для Армії США чи інших країн. Доволі часто на складах консервації можуть стояти просто "голі" корпуси танків, із яких були демонтовані навіть башти, але й такий матеріал теж використовуєтьс у виробництві.

В свою чергу, через такі технологічні нюанси можуть виникати й "різночитання" щодо того, скільки ж "Абрамсів" реально може бути у резерві в США. Наприклад, автори Defence24 на основі своїх розрахунків говорять про загалом 6 тисяч машин, і в цю цифру включено і танки в стройових частинах Армії США, і машини на іноземних базах зберігання американської армії, і танки на базах уже на території Сполучених Штатів Америки.

Американські M1 Abrams стоять законсервовані на армійському складі Sierra в штаті Каліфорнія, зображення наводить The Drive

Водночас, можемо це порівняти із цифрами, які наводяться в The Military Balance 2023, і там говориться про те, що США на початок цього року мали в своєму розпорядженні лише 2500 танків M1 Abrams усіх модифікацій у стройових частинах та до 2000 машин на базах зберігання, орієнтовно 4500 танків загалом.

І при цьому ж автори Defence24 наводять дані, які США подавали в ОНН для Реєстру звичайних озброєнь, і там йшлось про те, що американці мають загалом лише 4200 придатних до використання танків.

Процес виготовлення M1 Abrams на заводі General Dynamics в Лімі, ілюстративне фото з відкритих джерел

Тут також треба зробити поправку на те, що наразі загальний обсяг контрактів на модернізовані M1 Abrams для Армії США та інших союзників виражається "чергою" загалом понад 1,5 тисяч машин протягом кількох років. Ті ж самі поляки розраховують, що вони отримуватимуть в середньому по 83 танки за рік за контрактом на 250 машин, укладеним в липні 2021 року.

І це все вищевикладене може цілком пояснювати, чому зараз США є обмеженими у можливостях постачати танки своїм союзникам, зокрема для України.

Раніше Defense Express розповідав про те, що Армія США абияк зберігала запчастини до Abrams, Bradley та інших ББМ на $3,8 млрд, понад половини просто зіпсовані. Також ми раніше писали про те, скільки Abrams за місяць можуть виготовити США, і куди "зникли" танки із запасів Корпусу морської піхоти.

Процес виготовлення M1 Abrams на заводі General Dynamics в Лімі, ілюстративне фото з відкритих джерел
Читайте також: Південна Корея хоче робити в Польщі N-WAV, які можуть потім продавати і для ЗСУ