xcounter
#

Південна Корея хоче робити в Польщі N-WAV, які можуть потім продавати і для ЗСУ

3147
Бронемашина N-WAV 8x8, фото з відкритих джерел
Бронемашина N-WAV 8x8, фото з відкритих джерел

Що це може бути за колісна БМП, і які її особливості

Південнокорейська компанія Hyundai Rotem заявила про намір організувати в Польщі збудувати завод, який спеціалізуватиметься на виробництві колісних бронемашин N-WAV 8x8, створених на базі колісних бронемашин K808.

Передбачається, що в першу чергу покупцем таких БМП стануть збройні сили Польщі, але в перспективі в якості замовника розглядаються також і ЗСУ, яким після Перемоги над агресором буде потрібна велика кількість нової бронетехніки, пише портал Defense Romania.

Читайте також: Скільки треба, щоб зробити розвідувальний БПЛА для ЗСУ, і які є нюанси
Презентація N-WAV 8x8 для покупців у Польщі, листопад 2023 року, зображення з відкритих джерел

Акцентується, що головною перевагою південнокорейської N-WAV 8x8 від Hyundai Rotem має стати модульність конструкції та озброєння. Наприклад, зараз ця ББМ пропонується у версії з "класичним" дизельним двигуном, але водночас уже іде розробка по версії із водневим двигуном.

Або ж – стандартна комплектація N-WAV 8x8 від Hyundai Rotem передбачає, що на цій бронемашині стоятиме спеціально розроблений бойовий модуль із Northrop Grumman Mk30 Bushmaster II, але у версії для польської армії ця ББМ може оснащатись дистанційно керованим модулем ZSSW-30 польського виробництва.

Презентація N-WAV 8x8 для покупців у Польщі, листопад 2023 року, зображення з відкритих джерел

Бронезахист N-WAV 8x8 має витримувати влучання із 14,5 мм кулемета, а протимінний захист має витримувати підрив на вибухових пристроях еквівалентом до 10 кг тротилу.

Бронемашина матиме класичне компонування: моторне відділення з переду, посередині – бойове відділення, в кормі – відділення для десанту. Обсяги ймовірного виробництва поки що не розкриваються.

Бронемашина N-WAV 8x8, фото з відкритих джерел
Читайте також: Рашисти не полишають спроб кидати в бій мотолиги-камікадзе, "вбиваючи" їх на мінах