xcounter
#

Тепер рашисти обладнують "мангалами" танки прямо на заводі: як виглядає нова версія

26864
Тепер рашисти обладнують "мангалами" танки прямо на заводі: як виглядає нова версія

У РФ оснащення танків "мангалами" з оновленою конструкцією вже вийшло на промисловий рівень

Під час візиту так званого міністра оборони РФ Шойгу на танковий завод "Омсктрансмаш" йому показали нову, можливо навіть серійну, комплектацію танка Т-80БВМ.

Він має йти у війська у комплекті "Накидка", яка має знижувати помітність машини у тепловізійному діапазоні, а також зі штатним "мангалом", який зроблений знімним. Сам виріб був охарактеризований, як "модуль динамічного захисту "Крыша".

Читайте також: Скільки коштують вживані Mirage 2000: чудовий приклад Індонезії, яка терміново потребує літаків

Але зазначимо, що на фото не видно модулів саме динамічного захисту, а сама конструкція складається з решітки та зібраних трикутниками елементів. Над люками командира машини та навідника зроблені відкидні рами на яких, здається, натягнута щось на кшталт протимоскітної сітки. Вся ця конструкція встановлюється на чотири опори.

Мангал Т-80БВМ
Заводська версія "мангалу"

Загалом це рішення повністю повторює одну з версій "мангалу", який вже був помічений на одному Т-72Б3, але на ньому був встановлений динамічний захист "Контакт" з майже півсотні контейнерів. Водночас основні конструктивні рішення на ньому вже присутні.

мангал т-72б3
Версія "мангалу", яка була помічена у квітні 2023 року

Зазначимо, що наразі "мангалами" в армії РФ танки оснащуються далеко не завжди. Справа в тому, що їх перша конструкція мала величезну купу недоліків, які проявились лише під час активної експлуатації. Зокрема суцільна конструкція умовного зразка 2022 року перетворювала танки на братські могили.

Тоді ці "мангали" розміщувались доволі низько над баштою та повністю закривали баштові люки, що перетворювало евакуацію поранених членів екіпажу та швидке покидання машини далеко не простою задачею.

мангал
Версія "мангалу" зразка 2022 року

Таким чином, схоже, що конструкція "мангалу" вже остаточно сформувалась й серійно виготовляється після проведеної роботи над помилками.

Також у сюжеті про роботу "Омсктрансмашу" зафіксовано чергову партію Т-80БВМ, які рашисти направляють у війська. Мова йде про 15 машин, а загальний об'єм робіт за не оголошений термін складає 152 машини. Самі машини дещо відрізняються від помічених ранішеТ-80БВМ "зразка 2022 року", на яких замість штатного прицілу "Сосна-У" встановлено 1ПН-96МТ-02. Зокрема приціл отримав щось схоже на додатковий бронекороб.

Й хоча машини не обладнанні "мангалами", це пояснювалось тим, що з цією конструкцією вони не проходять за габаритом й тому вони зняті.

Окрім партії танків з 15 машин Шойгу також показали техніку, яка знаходиться на території 94-го арсеналу у самому місті Омськ. Вона виводиться зі зберігання силами самих російських військових. Мова йде про "Урали", БРДМ-2, БТРи та САУ, включно з мінометами "Тюльпан".

До цих робіт активно залучені курсанти, але на відео Шойгу висловлював своє невдоволення темпами робіт та наказував залучити більше людей.

Читайте також: Український ОТРК "Сапсан": названо реальний стан розробки, який ліквідує всі можливі ілюзії