xcounter
#

Рашисти повертають на танки мангали з "апгрейдом" у вигляді динамічного захисту та вдосконаленою конструкцією

3436
Рашисти повертають на танки мангали з "апгрейдом" у вигляді динамічного захисту та вдосконаленою конструкцією

Нова версія "мангалу" отримала динамічний захист "Контакт-1" вагою у чверть тонни та решітки на петлях

Рашисти ще до початку вторгнення активно наварювали на свої танки конструкцію, яка за задумом мала захисти від Javelin та ударів Bayraktar TB2. У побуті вона доволі швидко отримала назву "мангал", бо палаючий російський танк з ним становився дуже схожим саме на таку жаровню.

Попри задум, як дуже швидко виявилось "мангал" перетворював танк на братську могилу, бо після підбиття танка заважав вилазити з люків, не говорячи вже про витягування пораненого з башти. А паралельно з цим заважав користуватися кулеметом та призводив до замикання антени, у результаті чого горіла радіостанція.

Читайте також: У Румунії готуються списати МиГ-21, але нагадали про можливість його перетворення у вкрай цінну річ

Але схоже, що "мангали" повертаються на російські танки. Про це свідчить фото знищеного російського танка у районі Мар'їнки у середині квітня, а тепер й нове відео від міноборони РФ. Й у ньому ця конструкція нового зразка на танку Т-72Б3 продемонстрована доволі детально.

Зокрема на самому "мангалі" у передній частині встановлено динамічний захист з контейнерів "Конакт-1". За рахунок цього створився "бутерброд", бо динамічний захист також встановлений й на башті самої машини.

Завдяки кадру з дрона від самих рашистів добре видно, яку частину башти тепер посилено додатковим захистом, включно з рядом контейнерів між люками, що необхідно враховувати під час використання скидів з дрона.

Т-72Б3 з новим мангалом
Т-72Б3 з новим "мангалом" та без

Увагу привертає й рішення з металевими сітками над люками екіпажу, які для зручності відкидаються. Що зрештою більш ергономічно у порівнянні із суцільною конструкцією.

Також зазначимо, що загальна вага контейнерів ДЗ "Контакт-1" у випадку використання двох елементів 4С20 складає 5,3 кг без кріплень. Загалом на "мангалі" встановлено 46 елементів, вага яких може сягати 244 кг, до якої треба додати вагу самої конструкції, яка кріпиться на танк на п'яти опорах.

Читайте також: У РФ для захисту від дронів почали ставити солянку з С-400, "Панцирів" та арктичних машин у напряму Москви (відео)