xcounter
#

У Румунії готуються списати МиГ-21, але нагадали про можливість його перетворення у вкрай цінну річ

Румунський МіГ-21 (фото: Forţele Aeriene Române)
Румунський МіГ-21 (фото: Forţele Aeriene Române)
7279

Ще за часи СРСР МиГ-21 чудово конвертувався у мішень M21м, від якої до ерзац-крилатої ракети один крок

Впродовж травня Румунія виведе з експлуатації МиГ-21, які й досі знаходяться на бойовому чергуванні та активно здійснюють патрулювання країни попри їх застарілість.

Загалом країна має до 22 літаків МиГ-21 у версії MiG-21 LanceR (за Military Balance) - модернізації початку 2000-х років за участю ізраїльських компаній, із заміною РЛС на EL/M-2032, з можливістю виявляти цілі на дальності 75-150 км (за різними джерелами), а також розпізнавати цілі на фоні землі та наземні об'єкти, інтеграцією ракет ближнього повітряного бою Python 3 та Magic 2 із дальністю знищення у 15 та 20 км, а також оновленням інших компонентів.

Читайте також: У РФ для захисту від дронів почали ставити солянку з С-400, "Панцирів" та арктичних машин у напряму Москви (відео)
MiG-21 LanceR
MiG-21 LanceR (фото: Forţele Aeriene Române)

Але тепер ці машини, з огляду на їх вік, а Румунія почала отримували МиГ-21 від СРСР з 1963 по 1975 рік у кількості 74 одиниць, остаточно знімуть з озброєння. Але, далеко не факт, що на цьому їх історія завершиться. Зокрема існує доволі цікавий варіант їх використання, про яке нагадало румунське видання Defense Romania.

Й звісно мова не йде про те, щоб й надалі їх використовувати у ролі винищувачів, чи взагалі пілотованих літаків. Але ці МіГ-21 цілком можливо переробити в ерзац-крилату ракету. Й це питання, наче вже опрацювали у Китаї, де зняті з озброєння копії МіГ-21 J-7 можуть бути використані у цій ролі засобу перенасичення ворожої ППО, або все ж таки у ролі ударного засобу.

Й загалом, якщо мова йде про машини, які можуть стати або металобрухтом, або музейними експонатами, це не погана ідея. Технічно переобладнання винищувачів у безпілотні опрацьовано, щоправда, на основі F-16 з його перетворенням у мішень QF-16.

Більше того, ще у СРСР списані МиГ-21 перетворювали у мішень M21м. Під час конверсії знімалась вся цінна апаратура на кшталт РЛС, встановлювались антени та блоки радіокерування, після чого мішень могла відправитись у свій єдиний останній політ злітаючи та маневруючи без пілота.

M21м мішень МиГ-21
M21м (фото: Державний музей авіації України)

Відносно можливостей самого МиГ-21, то його швидкість у землі становить до 1300 км/год (на висоті до 2230 км/год), максимальна дальність польоту з додатковими паливними баками - 1470 км, а загальна вага бойового навантаження - 1300 кг. При цьому для мішені M21м можливості були вищими за рахунок зняття апаратури вагою близько 1 тонни.

Й з огляду на це перетворення МиГ-21 в ерзац-крилату ракету виглядає доволі непоганим та економічно доцільним варіантом.

Читайте також: Рашисти на МТ-ЛБ встановили й 57-мм зенітку С-60: колекція шушпанцерів поповнилась новим зразком