Військово-повітряні сили США планують зробити частину своїх стратегічних бомбардувальників B-1B Lancer носіями гіперзвукових ракет AGM-183А. Про це заявив генерал Тій Рей, очільник Командування глобальних ударів ВПС США, пише Defence Blog.
Нагадаємо, що вперше про існування власної гіперзвукової бойової ракети США заявили в липні 2020 року. Її характеристики не розголошується, проте фігурують дані щодо максимальної швидкості у 20 Махів (приблизно 24,5 тисяч км/год) та дальності до 1600 км.
Читайте також: Китай оснастив бомбардувальник H-6N великою гіперзвуковою ракетою (відео)
Тоді ж стало відомо, що носіями гіперзвукової ракети AGM-183А стануть новітні винищувачі F-15EX, котрі мають стати до строю ВПС США в середині 2021 року.
У серпні 2020 року військові США провели перше випробування літака Boeing B-52Н Stratofortress як майбутнього носія перспективної гіперзвукової ракети AGM-183A.
Тест літака B-1B Lancer як майбутнього носія гіперзвукової AGM-183A відбувся 20 листопада цього року над авіабазою Едвардс, штат Каліфорнія.
Для цього тесту використовувався B-1B із складу 419 випробувальної ескадрильї 412 випробувального крила (Global Power Combined Test Force) Командування глобальних ударів.
Мотив такого рішення - американські інженери хочуть спочатку зрозуміти, як саме їм потрібно посилити пілони зовнішньої підвіски, аби B-1B зміг стати носієм AGM-183A. Який період часу знадобиться, аби повністю адаптувати Lancer як носія AGM-183A, американські військові та інженери не уточнюють.
Але відомо, що в найближчий час із бойового складу ВПС США можуть вивести 17 екземплярів B-1B. Відповідно, модернізаційні роботи будуть проводитись на тих близько 40 літаках, що залишаться в складі американських військово-повітряних сил.
Читайте також: Війна за гіперзвук. Ілюзія кремлівської переваги