xcounter
#
Свого часу Трамп заявив про "супершвидку ракету" – нею виявилася перспективна гіперзвукова ракетна система AGM-183A. Нині стали відомі деталі вже щодо нової – тепер вже "супер-дупер-ракети".

Пентагон підтвердив існування "ракети Трампа": вона у 17 разів швидша за звук

Свого часу Трамп заявив про "супершвидку ракету" – нею виявилася перспективна гіперзвукова ракетна система AGM-183A. Нині стали відомі деталі вже щодо нової – тепер вже "супер-дупер-ракети".
3446

Міністерство оборони США розкрило деякі деталі про нову гіперзвукову ракету, яку президент США Дональд Трамп назвав "супер-дупер" зброєю.

Вперше про цю ракету Трамп розповів у середині травня 2020 року. За його словами, вона, ймовірніше, мала б стати ракетою зі швидкістю у 17 разів більшою за "найшвидшу ракету, яка в нас є зараз".

Згодом, 13 червня 2020 року, президент США розповів деякі деталі про "супер-дупер-ракету". Так, Трамп стверджував, що ракета буде вражати цілі на відстані близько 1609 км у межах 35 см від центральної точки.

Читайте також: Японія вперше представила нову версію власної протикорабельної ракети ASM-3
Ракета Трампа
У "ракету Трампа" вірили не всі – й на те були цілком об’єктивні причини

Зрештою, як повідомляє CNN з посиланням на власне джерело в Пентагоні, в оборонному відомстві США зізналися, що така ракета дійсно існує, і Трамп активно підтримує розробку цієї зброї.

Як стверджують у Пентагоні, швидкість цієї гіперзвукової ракети буде в 17 разів більшою за швидкість звука, тому Трамп – навмисне чи ні – значно перебільшував, стверджуючи, що вона буде в 17 разів швидше за аналоги.

Зрештою Пентагон підтвердив існування "ракети Трампа" – але з деякими "поправками"

Програма розробки цієї гіперзвукової ракети – це відповідь на створення гіперзвукової зброї Росією та Китаєм. За словами джерела з Пентагону, у березні пройшли успішні випробування цієї ракети над Тихим океаном.

Дальність ракети, ймовірно, збігається з тією, що оголошував Трамп у травні й становитиме близько 1600 км.

Трамп ракета SpaceX
Трамп спостерігає за запуском ракети SpaceX

В оборонному відомстві США стверджують, що захиститися від цієї ракети буде дуже непросто: "Від гіперзвукової зброї дуже важко захиститися через її непередбачувану траєкторію. Це непросто, адже така траєкторія поєднується з дуже великою швидкістю".

Попри важливість цієї програми та бажання США перегнати Москву та Пекін, ракета потрапить на озброєння не раніше 2023 року, стверджує джерело.

Ракета Tomahawk
Пуск ракети Tomahawk на острові Сан-Ніколас, штат Каліфорнія, у серпні 2019 року

Разом з тим, у міноборони США розповіли про ще один тип гіперзвукової ракети, над якою працюють США. Вона буде схожа на традиційну крилату ракету, таку як Tomahawk, але зі швидкістю у десять разів більше. Випробування цієї ракети планують провести у кінці цього року.

Читайте також: Турецьку протикорабельну ракету Atmaca випробували на дальній дистанції