xcounter
#

Найшвидша у світі: Трамп розповів нові деталі про "супер-дупер-ракету"

2862
Прапор є, а де ракета?
Прапор є, а де ракета?

Правда чи перебільшення: що нового розповів Трамп про таємничу американську ракету

Президент США Дональд Трамп розкрив нові деталі про загадкову "супер-дупер-ракету" під час виступу в Вест-Пойнті в суботу, 13 червня 2020 року.

Вперше про нову ракету стало відомо у середині травня, коли Трамп розповідав про військову потужність США з Овального кабінету.

Трамп Россия ракета
Не "супер-дупер", але теж нічого: в Росії аж перелякалися

Тоді він заявив, що Сполучені Штати створюють ракету, яка буде найшвидшою у світі. "У нас є – я називаю це "супер-дупер-ракетою", – сказав Трамп, пояснивши, що ця ракета буде в 17 разів швидша за "найшвидшу ракету, яка в нас є зараз".

На думку військових експертів, Трамп мав на увазі якусь гіперзвукову зброю. Згодом Пентагон заявив, що вони "працюють над створенням низки гіперзвукових ракет для протидії нашим противникам".

Під час виступу у Військовій академії в Вест-Пойнті Трамп представив нову інформацію про таємничу ракету. Він зазначив, що нова ракета може вразити ціль на відстані близько 1609 км в межах 35 см від центральної точки.

Разом з тим, як зазначають у Business Insider, слова Трампа, ймовірно, є перебільшенням чи непорозумінням. Як приклад зазначається, що гіперзвукові ракети хоч і можуть бути швидшими за такі ракети, як Tomahawk, однак водночас вони повільніші за деякі балістичні ракети.

LGM-30 Minuteman III
Міжконтинентальна балістична ракета LGM-30 Minuteman III

Так, міжконтинентальна балістична ракета ПС США LGM-30 Minuteman III може розвивати швидкість до 23 Маха – більш як 28 000 км/год. Зброю, здатну рухатися в 17! разів швидше важко уявити, адже вона повинна бути ну дуже швидкою.

Зазначається, що раніше, у лютому 2020 року, Трамп вже обговорював "надшвидкісні ракети", але цифрами оперував з меншим ентузіазмом: вони мали бути "у чотири, п’ять, шість і навіть у сім разів швидше за звичайні ракети".

Читайте також: Космічні війська США поповняться секретною системою проти ворожих супутників