xcounter
#

Космічні війська США поповняться секретною системою проти ворожих супутників

Космічні війська США поповняться секретною системою проти ворожих супутників
598

У березні 2020 року Космічні війська США отримали першу наступальну зброю - наземний глушник супутникових сигналів Counter Communications System (CCS) Block 10.2, повідомляє Popular Mechanics.

Вперше CSS була розроблена ще у 2004 році, а модернізована CCS Block 10.1 - у 2014 році. Коли 9 березня 2020 року CCS Block 10.2 досягла боєздатності, Космічні сили назвали цю систему своєю першою наступальною зброєю. Американська компанія L3Harris була основним підрядником по оновленням системи.

Читайте також: Цей експериментальний дрон може змінити військову стратегію США (фото та відео)
Counter Communications System космічні сили США
CCS була відзначена першою наступальною зброєю Космічних сил США

Через секретність навколо CCS важко розібратися в повному масштабі і обмеженнях цієї технології. Відомо те, що CCS є переносною системою радіоелектронної боротьби, яка може глушити супутниковий зв'язок супротивника.

Бюджетні документи Космічних сил відзначають, що «CCS забезпечує прискорені, розгорнені, оборотні ефекти наступального космічного контролю (OCS), застосовні по всьому спектру конфліктів».

Counter Communications System блокування сигналів
CCS призначена для блокування можливості передачі сигналів з ворожих супутників
Інформація про технічні характеристики CCS відсутня у загальному доступі"

Але, як зазначається у звіті Фонду "За безпечний світ" (Secure World Foundation) 2020 року «Global Counterspace Capabilities»: "Інформація про будь-які технічні характеристики CCS, таких як діапазони частот, рівні потужності і сигнали відсутня у загальному доступі".

Автори цього звіту зробили висновок, що система, ймовірно, здатна глушити частоти в діапазонах C, Ku і X. Вони також зазначили, що вона здебільшого призначена для супутників зв'язку, що працюють на геостаціонарній орбіті.

Дуже мало відомо про те, як CCS оперує з технічною точки зору

Через обмежену інформацію про технічні характеристики CCS, важко пояснити, чому модернізована 10.2 краще своїх попередників. "Система 10.2 значно розширила можливості з точки зору того, що вона може виконувати, і які місії може підтримувати", - сказав Правін Куріан (Praveen Kurian), генеральний менеджер підрозділу космічного контролю L3Harris.

Він також додав, що оновлення 10.1 і 10.2 забезпечили більшу мобільність, ніж система першого покоління, що дозволило їм бути розгорнутими при необхідності.

Counter Communications System (CCS) Block 10.2
Оновлення 10.2 значно розширило можливості системи

L3Harris вже працює над системою наступного покоління, що отримала назву Meadowlands. 24 січня ПС США виділили компанії 72 мільйони доларів для підтримки Центру космічних і ракетних наземних систем радіоелектронної боротьби і розвитку Meadowlands. "(Meadowlands) надасть ще більше можливостей, ніж система 10.2", - заявив Куріан, але не захотів поділитися деталями.

Meadowlands CSS
Модернізована CSS під назвою Meadowlands вже знаходиться в розробці

За словами Куріана, Meadowlands в даний час знаходиться в розробці, а виробництво почнеться у 2021 році. Згідно з оголошенням про контракт, роботи мають бути завершені до 29 лютого 2024 року.

Читайте також: ДПСУ провела випробування нових українських пістолетів-кулеметів SMG-15 (відео)