xcounter
#

Цей експериментальний дрон може змінити військову стратегію США (фото та відео)

Цей експериментальний дрон може змінити військову стратегію США (фото та відео)
3328

Kratos XQ-58A Valkyrie – це безпілотний бойовий літальний апарат, який важко виявити на радарі, і який можна пов'язати з F-35 через зашифроване з'єднання, щоб він служив в якості штурмана під управлінням пілота. Але навіть з цими можливостями, саме його вартість може змінити військову стратегію США.

Valkyrie має дальність польоту понад 2000 миль, а завдяки великій вантажопідйомності, він також зможе нести не менше двох бомб малого діаметра. Більш важливо те, що Міністерство оборони США планує підключити ці безпілотні бойові літальні апарати до F-35 і нового F-15EX через зашифровані канали передачі даних – ініціатива, відома як Skyborg Program. Ці канали в поєднанні з штучним інтелектом дозволять пілотам літаків управляти своїми дронами, і навіть відправляти їх вперед, щоб передавати інформацію від датчиків пілоту.

Kratos XQ-58A Valkyrie США
Пілоти зможуть управляти Valkyrie через зашифроване з'єднання

Це означає, що Valkyrie може вражати наземні цілі від імені пілотованого винищувача і потенційно навіть жертвувати собою, щоб захистити пілотований літак від вхідних ракет.

Читайте також: Ударні БПЛА Bayraktar TB2 налітали рекордні 200 тисяч годин (відео)
З деякими системами ми можемо ризикувати, щоб інші були в безпеці», - заявив Уіл Ропер (Will Roper), помічник секретаря ПС по закупкам, технологіям і логістики

Всі ці можливості мають крихітний цінник в розмірі 2 мільйонів доларів за літак. Враховуючи те, що одноразові крилаті ракети Tomahawk коштують приблизно 1,4 мільйона доларів, а бойові дрони, як RQ-4 Global Hawk, більше 120 мільйонів доларів за штуку, 2 мільйони для такого багаторазового бойового літака, як Valkyrie – це справжній джекпот.

Низький цінник Valkyrie прямо вписується в концепцію "виправданого літака" (attritable aircraft) Міністерства оборони - літаки, які настільки дешеві, що командири можуть піти з ними на більший ризик, не побоюючись їх втрати. Valkyrie також пропонує "відкриту архітектуру", яка дозволяє модифікувати літак відповідно до вимог операції з різними варіантами корисного навантаження. Це значно збільшує число типів операцій, які можуть підтримувати ці дрони.

Kratos XQ-58A Valkyrie дрони США
Valkyrie можна модифікувати для різних типів операцій

Перехід до виробництва великої кількості цих "виправданих" платформ міг би значно збільшити можливості авіації США, повернувшись до стратегії переважної сили через кількість техніки. Використовуючи рої дронів, США сподіваються перевершити інші оборонні системи, що є великою частиною того, чому ПС так наполягають на використанні концепції "виправданого літака".

Kratos XQ-58A Valkyrie рої дронів США
США хочуть масово закупити Valkyrie, щоб використовувати рої дронів

Рішення Пентагону щодо масового виробництва Valkyrie очікується у 2021 році. За наявними відомостями, Росія і Китай теж розробляють такі безпілотні бойові літальні апарати. Так що війни майбутнього цілком можуть бути виграні через переважні системи протиповітряної оборони, де безліч озброєних дронів приймають сигнали від пілотів.

Читайте також: Винищувачі-бомбардувальники F-15E першими отримали нові ядерні бомби В61-12