Агенція передових оборонних дослідницьких проєктів DARPA стверджує про успішне проведення льотних випробувань прототипів гіперзвукових ракет. Їх розробляли компанії Lockheed Martin і Raytheon.
Випробування відбулися 1 вересня 2020 року і є частиною програми Hypersonic Air-Air Weapon Concept (HAWC). При цьому зазначається, що ракети залишалися на точках підвісу випробувального літака протягом усього польоту.
Читайте також: У США запропонували нову класифікацію для ракет: чому потрібно відмовитися від "балістичних", "крилатих" і "гіперзвукових"
Таким чином розробники перевіряли, як ця конкретна конструкція, а також літак, що несе цю ракету, витримують всі навантаження, які виникають під час перебування в повітрі, а також під час здійснення різних маневрів.
Де саме проводилися випробування і на який саме літак використовували наразі невідомо. Раніше ВПС США заявляли, що випробувальною платформою для програми HAWC та низки інших проєктів зі створення гіперзвукової зброї стане бомбардувальник B-52H Stratofortress, який вже використовували для випробування перспективної гіперзвукової ракети авіаційного базування AGM-183A ARRW.
Однак програма HAWC в основному передбачає саме демонстрацію технологій, тому нема потреби інтегрувати прототипи саме в робочу платформу, таку як В-52.
Як стверджують в DARPA, успішне завершення серії випробувань без скидання демонструє, що обидві конструкції HAWC готові до вільного польоту після пуску з платформи-носія.
Lockheed Martin і Raytheon (остання стала партнером Northrop Grumman у рамках цієї програми) працюють над своїми проєктами HAWC як мінімум з 2019 року. DARPA ж вперше ініціювала проєкт чотирма роками раніше у співробітництві з лабораторією ВПС США. Наразі DARPA і ВПС США розглядають програму HAWC як демонстраційний технологічний проєкт, що сприятиме появі нових гіперзвукових крилатих ракет.
Читайте також: ПС США випадково розкрили свої плани щодо придбання гіперзвукової ядерної зброї