xcounter
#

Скільки коштів ПС США хочуть отримати в наступному році на свої проекти винищувача NGAD та БПЛА CCA

1883
Скільки коштів ПС США хочуть отримати в наступному році на свої проекти винищувача NGAD та БПЛА CCA

Задля вивільнення коштів на нові проекти ПС США в 2024 році хочуть списати сотні літаків

Повітряні сили США у 2024 році хочуть отримати фінансування у розмірі 215 млрд доларів і значна частина цих коштів – а саме 55,4 млрд доларів – підуть на фінансування досліджень та розробки новітніх проектів – бюджет розрахований на десятки програм, спрямованих на створення низки новітніх зразків озброєння для Повітряних сил, розповідають у виданні Defense News.

Зокрема, у 2024 році планують збільшити фінансування для проекту безпілотних літаків Collaborative Combat Aircraft (CCA) з 470 до 522 млн доларів – раніше повідомлялося, що у ПС США планують загалом мати 1000 таких безпілотників, які будуть виконувати місії у парі з літаком п’ятого покоління F-35, а також майбутніми літаками шостого покоління NGAD.

Читайте також: Що за ракету "Мутант" вивчають у ПС США і в чому головна фішка цієї концепції

Кошти зокрема будуть використані й на створення експериментального підрозділу, який буде тестувати, як саме безпілотники Collaborative Combat Aircraft можуть використовуватися на полі бою.

Boeing MQ-28 Ghost Bat
Boeing MQ-28 Ghost Bat – один з кандидатів для CCA. Фото: Boeing

Конкурс на ці безпілотні літаки можуть провести у 2024 році, водночас виробництво хочуть розпочати до кінця десятиріччя. Ще одним питанням щодо CCA є вартість цих безпілотників, які мають коштувати дешевше за F-35.

Також у ПС США планують збільшити бюджет програми NGAD, у рамках якої створюється винищувач шостого покоління – у 2024 фінансування має зрости на 276 млн доларів, таким чином, загальний бюджет на дослідження та розробки буде перевищувати 1,9 млрд доларів.

Читайте також: Як виглядає виробництво 155-мм снарядів в США для ЗСУ, і чи можна прискорити