xcounter
#

РФ заявила про використання МиГ-35, яких є всього 6 літаків і які робили 5 років

24485
Рашистський МиГ-35, ілюстративне фото з відкритих джерел
Рашистський МиГ-35, ілюстративне фото з відкритих джерел

Для чого росіянам знадобилась «обкатка» настільки специфічних і рідкісних літаків у бойових діях

В ході повномасштабної війни проти України "ВКС РФ" почали використовувати винищувачі МиГ-35, тип яких самі росіяни відносять до "покоління 4++". Загарбники не говорять конкретно, які саме завдання виконують ці літаки, говорять лише, що "машина бере участь уже у всіх операціях, які відбуваються".

При цьому зазначається, що мають відбутись "подальші випробувальні польоти", за підсумками яких Міноборони РФ ухвалюватиме "остаточне рішення", і що характеристики МиГ-35 задовольняють іноземних замовників, і вже йдуть перемовини про поставку на експорт. Про це пишуть російські пропагандистські "ЗМІ" з посиланням на слова генерального конструктора "Объединенной авиастроительной корпорации" Сергєя Короткова.

Читайте також: У спробі зберегти великі десантні кораблі у РФ почали на них встановлювати сухопутні ЗРК "Тор"
Процес виробництва МиГ-35, ілюстративне фото з відкритих джерел

Від Defense Express наголосимо, що тут йдеться про дуже специфічний тип літака. Бо, для початку, "ВКС РФ" має в своєму розпорядженні лише шість літаків МиГ-35, для поставки яких російському ВПК знадобився проміжок з 2018 по 2023 роки, тобто аж 6 років. І це була перша за весь час повномасштабної війни проти України згадка від рашистів про застосування МиГ-35.

При цьому, що показово, росіяни в жодній з публікацій не брались деталізувати, які ж саме типи озброєння може застосовувати МиГ-35, писали лише в загальних рисах, що "може нести керовані ракети "повітря-повітря" та "повітря-поверхня", звичайні та керовані авіабомби, некеровані ракети та "бомбові контейнери" масою від 100 кг до 500 кг".

Виставкова демонстрація рашистського МиГ-35, ілюстративне фото з відкритих джерел

Також показовою тут є ув’язка зі згадкою про начебто використання МиГ-35 у війні проти України із "остаточним рішенням" від Міноборони та/або "зацікавленістю від експортного замовника". З чого випливає, що рашистська "ОАК" продовжує шукати спосіб, як отримати замовлення на свій МиГ-35 або від "внутрішнього", або від експортного замовника.

Детально про характеристики російського МиГ-35 Defense Express розповідав у окремій публікації. Коротко нагадаємо, що самі росіяни досі подають свій МиГ-35 як розвиток МиГ-29 із на 50% більшою дальністю польоту, і як такий собі "бюджетний аналог" американського багатоцільового винищувача F-16 Block 70/72, хоча це і не перевірено практикою.

Рашистський МиГ-35, ілюстративне фото з відкритих джерел

Наприкінці 2021 року з’явились повідомлення про те, що російськими МиГ-35 зацікавилась Аргентина, що досі має гостру потребу в оновленні своєї авіації.

Купити західні літаки для Аргентини є проблемою через те, що Велика Британія дуже ретельно за дотриманням негласного збройного ембарго для цієї країни, і саме через цю обставину можливий вибір від аргентинців упав на російські літаки. Але тут Москва та Буенос-Айрес домовитись не змогли, оскільки росіяни "заломили" непомірну ціну на свої літаки.

Рашистський МиГ-35, ілюстративне фото з відкритих джерел

Уже в лютому 2023 року рашисти намагалися продати Індії винищувачі МиГ-35, які в них самі "не злетіли", відбувалось це в рамках виставки Aero India 2023 в Бангалорі з 13 по 17 лютого 2023 року. Але Індію цей літак не зацікавив також. В тому ж лютому 2023 року з’явились також повідомлення про начебто існуючі плани "допоставки" МиГ-35 у пілотажні групи та можливо і стройові частини "ВКС РФ".

Раніше Defense Express також розповідав про те, що росіяни уже 3 роки хочуть двомісну версію Су-57, але поки є лише патент.

Рашистський МиГ-35, ілюстративне фото з відкритих джерел
Читайте також: Узбекистан має 12 МіГ-29 в строю та 26 Су-27 на зберіганні, хоче Rafale