За даними The Military Balance 2024, у минулому році "ВКС РФ" отримали від російського ВПК два винищувачі Су-30СМ2 для морської авіації, не менше шести літаків Су-34М та не менше десяти винищувачів Су-35. Крім того, була поставлена певна кількість літаків Су-57, однак наразі неясно, чи зможуть росіяни виготовити 70 таких літаків, запланованих до 2027 року.
Крім того, на здатність російського ВПК виготовляти нові бойові літаки для "ВКС РФ" впливає також необхідність ремонтувати стройові "борти", які мають пошкодження чи технічні неполадки, отримані в ході бойових дій проти України. Про це в своєму блозі пише Міжнародний інститут стратегічних досліджень (IISS), котрий є укладачем довідника The Military Balance.
Читайте також: Еквадор може віддати Україні свої БМ-21 "Град", Оса-АКМ та Ми-17, і уже отримав заборону на банани від РФ
Експерти IISS в своїй публікації також вказують на те, що за час повномасштабної війни проти України росіяни втратили мінімум 40% свого довоєнного парку вертольотів Ка-52, та мінімум 20% парку гелікоптерів радіоелектронної боротьби Ми-8МТПР-1.
Також зазначається, що росіяни отримали суттєві втрати по парку вертольотів Ми-28 та Ми-35, однак більш детальні оцінки, зокрема втрати по штурмовикам Су-25 та винищувачам Су-35, IISS обіцяє розкрити уже після презентації довідника The Military Balance 2024.
Крім того, експерти установи наголошують, що збиття російського А-50 та пошкодження Ил-22 також суттєво "просадило" можливості "ВКС РФ" в плані ведення розвідки та моніторингу повітряного простору. І це вкладається в загальну картину того, що російська авіація не змогла виконати своє базове завдання – завоювання панування в небі над Україною, та знищення системи української протиповітряної оборони.
Однак, як також наголошують в IISS, те що російська авіація не змогла досягнути своїх завдань у війні проти України, аж ніяк не означає, що «ВКС РФ» просто нічого не робили. Скоріше навпаки – рашисти вели агресивну боротьбу в повітрі, просто не мали або необхідної ефективності, або ж необхідної чисельності для досягнення своїх завдань.
Бо, наприклад, слід звернути окрему увагу на те, що росіяни свої Су-34 доволі ефективно використовують як носії керованих авіабомб з модулями УМПК або ж тактичних ракет Х-59, діючи при цьому поза зоною досяжності української ППО.
Втім, при цьому рашисти мають проблему із запасами своїх далекобійних ракет Х-101. Бо наразі складається ситуація так, що ці КР використовуються для ударів по Україні одразу "з коліс", буквально після випуску із заводу МКБ "Радуга".
Якщо узагальнити усе вищесказане, то "ВКС РФ" показали слабкі результати і понесли тяжкі втрати, однак намагаються адаптуватись як мінімум в тактичному плані. Тому Україні необхідно продовжувати завдавати російській авіації гострих втрат.
Раніше Defense Express писав про те, що поляки раптом згадали, що росіяни хотіли повернути МиГ-27, і це дуже показово. І в цій публікації наводилась зокрема оцінка по тому, що за 2 роки повномасштабного вторгнення РФ отримала із нової авіатехніки лише 27 літаків та 8 вертольотів.
Читайте також: Як Patriot збив 6 ракет за 48 секунд у 2019 році, РФ хотіла відновити шість Ту-22М3 та інші новини тижня від Defense Express