xcounter
#

Рашисти показали нову спробу в "Голіафа-камікадзе", і цього разу це вже не іграшкові танки з Китаю

25723
Німецький дрон-камікадзе Goliath. Фото: US Departmen of Ordnance - Catalog of Enemy Ordnance Manual Vol. 1 - 1945
Німецький дрон-камікадзе Goliath. Фото: US Departmen of Ordnance - Catalog of Enemy Ordnance Manual Vol. 1 - 1945

Росіяни показали свою нову спробу в робота-камікадзе, і в Україні є свої відповіді на цю розробку

Наземні роботизовані платформи у різних варіаціях з початку повномасштабного вторгнення РФ були представлені на полі бою в Україні в доволі обмежених кількостях – зокрема щодо РФ передусім можна згадати їхніх роботів-саперів типу "Уран" і доволі комічну втрату одного з них, який підірвався на протитанковій міні, а також "протитанкові роботи "Маркер", які за словами російських пропагандонів мають протистояти західним танкам на полі бою.

робот-сапер
Знищений російський робот-сапер "Уран-6"

Нещодавно окупанти продемонстрували ще одну свою наземну безпілотну платформу, яка насправді цілком може бути іграшковим КВ-1 з Китаю – рашисти напхали в ньому вибухівку (причому оголошений показник у 15-20 кг виглядає сумнівним) і кажуть, що нібито надрукували його на 3D-принтері.

Читайте також: Після провалу з "Уран-9": російський "Маркер" може стати черговим роботом-катастрофою
РФ робот-камікадзе КВ-1
Чергове російське "ноу-хау" у вигляді наземної роботизованої платформи-камікадзе

Але водночас це не означає, що концепція роботизованих платформ-камікадзе на полі бою нежиттєздатна і рашисти насправді продовжують рухатися в цьому напрямку – так, нещодавно на відео було помічено новий наземний робот-камікадзе, з доволі простою конструкцією на колісному шасі та з корисним навантаженням у вигляді однієї міни ТМ-62.

Судячи з того, що на відео в одному кадрі засвітилося понад 10 таких платформ у різних стадіях готовності – звичайно, що говорити про "масовість" чи тим паче "серійне виробництво", мабуть, поки що зарано, але водночас тут вже не йдеться про одиничний екземпляр – і таку небезпеку недооцінювати не варто.

Але водночас потрібно звернути увагу на те, що ми вже маємо власні відповіді на такі виклики у вигляді декількох різних бойових наземних роботизованих платформ.

Зокрема ще в березні наші військові демонстрували під Бахмутом роботу безпілотної платформи-камікадзе з дистанційним підривом. Такий дрон-камікадзе може бути споряджений протипіхотною міною МОН-90 і ще 12 кілограмами тротилу.

Про ще одну українську розробку розповідають у Ukraine Weapons Warfare – йдеться про успішні випробування дрона-камікадзе RATEL, який в цілому аналогічний російському варіанту вище, але з "опцією" мати на "борту" одразу дві міни ТМ-62.

Читайте також: Рашисти вкрали у нацистів ідею з "одноразовим танком" Goliaf для свого протитанкового "Маркера"