xcounter
#

Рашисти намагаються "лякати" своїми Ан-12 та Ан-148, і це виглядає як мінімум дивно

17621
 Німецький Eurofighter перехоплює російський Ан-12, 19 березня 2023 року, фото – Royal Air Force
Німецький Eurofighter перехоплює російський Ан-12, 19 березня 2023 року, фото – Royal Air Force

Німці та британці лише зараз вийшли на перші спільні перехоплення російських літаків, і це теж по-своєму виглядає дивним

Німецькі та британські винищувачі Eurofighter двічі за минулий тиждень здіймались у повітря для перехоплення літаків "ВКС РФ" в рамках місії "повітряної поліції" НАТО для країн Балтії.

Перший випадок відбувся 14 березня 2023 року, і там "набір" російських літаків-порушників виглядав як мінімум дивно – один "повітряний танкер" Ил-78 та один Ан-148 (призначений на роль VIP-"борту" для вищого офіцерського складу). Під час другого епізоду з перехопленням 19 березня 2023 року "набір" рашистських літаків був "різноманітнішим", але від того не менш дивним – два винищувачі Су-27, один Ту-134 та один Ан-12.

Читайте також: Рашисти "засвітили" Ту-22М3М із дозаправкою в повітрі, і невідомо, які ракети він нестиме
Ан-148 зі складу "ВКС РФ", перехоплення якого над Балтійським морем відбулось 14 березня 2023 року, фото - Luftwaffe

Обидва епізоди завершились рутинно, але викликають питання "а що це було". Бо застосування транспортних та пасажирських "бортів" для "промацування" ППО Альянсу виглядає як мінімум дивно.

На перший погляд може здаватись, що це рашисти "долітались" над Україною настільки, що тепер не мають "вільних" бойових літаків для спроб тримати в напрузі "повітряну поліцію" НАТО. Але така версія виглядає занадто оптимістичною.

Якщо рахувати за даними The Military Balance 2022, які говорять, що до повномасштабного вторгнення ЗС РФ мали загалом 1,17 тисяч літаків та майже 600 ударних та транспортних вертольотів, навіть з поправкою на втрату понад 500 літаків та гелікоптерів за рік повномасштабної війни проти України, і на наявність ще 700 літальних апаратів на кордоні з нашою державою, все рівно рашисти в теорії мають близько 400 "вільних" літальних апаратів для задач по "демонстрації присутності" на північному флангу НАТО.

Норвезький F-35 перехоплює рашистський МиГ-31БМ біля берегів Норвегії, 14 березня 2023 року, фото – Forsvaret

Тим більш, наприклад, 14 березня 2023 року ВПС Норвегії на своїх F-35 перехоплювало російські МиГ-31БМ та Су-24М, і це таки підтверджує, що «вільні» бойові літаки у ворога є.

Тут рашисти цілком можуть сповідувати іншу логіку – мовляв, якщо застосовувати саме транспортні чи пасажирські літаки зі складу "ВКС РФ" для "промацування" системи протиповітряної оборони НАТО, Альянс все рівно буде вимушений реагувати. Але так росіяни хоч не "видадуть" сигнатуру бортової апаратури своїх бойових літаків, дані по якій необхідні військовим НАТО для налаштування своєї апаратури РЕБ. Тим більш наприклад, як розповідав Defense Express, коли під час протягом червня-листопада ланка угорських JAS 39 Gripen "контактувала" з рашистськими літаками, це якраз допомогло зокрема оновити дані для ефективної РЕБ.

Рашистський Ту-134, перехоплення якого над Балтійським морем відбулось 19 березня 2023 року, фото – Royal Air Force

Але якщо це росіян справді була така спроба "перехитрити" свого ворога, то це виглядає теж як мінімум дивно.

Втім, не менш дивним у цій історії виглядає й інший аспект. Як відзначають західні джерела, підрозділи британських та німецьких ВПС на винищувачах Eurofighter вперше в своїй історії проводять спільні патрулювання як учасники блоку НАТО. І тут виходить, що дві з найбільших держав-членів Альянсу вперше за два десятки років експлуатації Eurofighter перевіряють, чи зможуть їх винищувачі діяти спільно з одного аеродрому, і лише зараз почали спільно літати для захисту повітряного простору від літаків росіян. Що заодно показує, що рівень взаємосумісності та взаємоінтеграції країн НАТО в деяких питаннях як мінімум не варто перебільшувати.

Підготовка до зльоту британського та німецького винищувачів Eurofighter для першого спільного патрулювання в рамках "повітряної поліції" НАТО над країнами Балтії, 14 березня 2023 року, фото - Luftwaffe
Читайте також: Що ще окрім Т-62, БТР-50 може дістати РФ зі своїх запасів