Про це в ексклюзивному інтерв’ю для Defense Express повідомив Командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-полковник Олександр Сирський.
"Наразі на базі одного зі з’єднань Сухопутних військ ми проводимо експеримент по створенню моделі "бригади майбутнього" і на цей час ми вже вийшли на практичну складову", – заявив Олександр Сирський, додавши, що в СВ ЗСУ відпрацьовані всі організаційні заходи та розроблений штат цієї бригади, визначено її чисельністю та склад новітнього озброєння. Це, за словами Командувача СВ ЗСУ, має забезпечувати ефективне та успішне виконання завдань за призначенням.
Читайте також: Потрібні сучасні АСУ, ударні безпілотники, засоби ППО та РЕБ: у Сухопутних військах ЗСУ зробили висновки з конфлікту довкола Карабаху
Олександр Сирський відзначив: "Одним з ключових моментів є те, що новий штат дозволяє нам оптимізувати співвідношення чисельності основних підрозділів та підрозділів забезпечення, в першу чергу – за рахунок переоснащення на новітні зразки ОВТ". Він повідомив, що завдяки переходу на перспективну організаційно-штатну структуру чисельність механізованих і танкових підрозділів збільшується майже в 2 рази, а бойовий потенціал – у 2,3 рази, при практично незмінній чисельності особового складу.
Невдовзі в СВ ЗСУ планують приступити до практичного переозброєння експериментальної "бригади майбутнього". При цьому розглядають варіант як українських так і закордонних сучасних зразків ОВТ. "В цьому питанні ми діємо з тих міркувань, що оновлене українське військо, щоб впевнено протистояти усім сучасним викликом та ефективно виконувати покладені на них завдання, має бути оснащеним тим, що забезпечує перевагу над противником", - наголосив Олександр Сирський.
Відомо, що серед сучасних зразків, що мають поступити на озброєння "бригади майбутнього", є безпілотні авіаційні комплекси, баражуючі боєприпаси та робототехніка.
За словами командувача "процес створення моделі "бригади майбутнього" залишається в пріоритеті, він практично виконується, але іноді з вимушеними зупинками - в тому числі через те, що з’єднання, на базі якого проводиться експеримент, в числі інших бойових з’єднань Сухопутних військ ЗС України, залучається до виконання завдань у складі сил Операції об’єднаних сил".
Раніше Defense Express писав, що на тлі загрози нападу РФ в Сухопутних військах ЗС України підвищили кількість боєготових частин в та розширяють співробітництво з НАТО, а також про те, як в Сухопутних військах ЗСУ удосконалюють систему управління за зразком НАТО та планують використовувати БАК Bayraktar TB2.
Читайте також: Олександр Сирський: Сухопутні війська – головний носій бойової могутності Збройних Сил незалежної Української держави