xcounter
#

Польща купить в Південній Кореї легкі штурмовики і заміну для Т-72, щоб озброїтись проти РФ

21680
Південнокорейські танки K2 Black Panther, ілюстративне фото з відкритих джерел
Південнокорейські танки K2 Black Panther, ілюстративне фото з відкритих джерел

Схоже, Варшава планує в наступні декілька років як мінімум удвічі збільшити свій оборонний бюджет

Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак в інтерв’ю одному із польських ЗМІ заявив, що його відомство планує закупити у Південній Кореї 180 танків K2 Black Panther та 48 навчально-бойових літаків (фактично – легких штурмовиків) FA-50.

Перші танки К2 армія Польщі планує отримати уже в 2022 році, випробування цих бойових машин відбуватимуться безпосередньо в стройових частинах, пише портал Defence24.

Читайте також: Польща замовить "секретні" бронемашини, щоб знищувати танки рашистів
Південнокорейський навчально-бойовий літак FA-50, ілюстративне фото з відкритих джерел

В свою чергу, представник Агентства озброєнь Міноборони Польщі Кшиштоф Платек розповідає, що Варшава зараз веде перемовини із Сеулом про купівлю не тільки танків K2 Black Panther та літаків FA-50, але й також - САУ К9 калібру 155 мм. Поляки також хочуть виробляти ці танки, літаки та самохідні артустановки на потужностях свого ОПК.

Автори порталу Defense News оцінюють, що Польща планує придбати уже вказані 180 танків K2 Black Panther до 2024 року та витратити на цю купівлю 2,3 мільярди доларів. До 2030 року Польща потенційно може купити ще 400 танків K2, які обійдуться в 6,1 мільярди доларів додатково. Купівля 48 літаків FA-50 може обійтись в 2,6 мільярди доларів. Обсяг закупівлі самохідних артустановок К9 може досягти 670 одиниць, котрі в свою чергу коштуватимуть від 3 до 3,8 мільярди доларів.

Південнокорейська САУ К9 та транспортно-заряджальна машина К10, ілюстративне фото з відкритих джерел

Якщо узагальнити, в наступне десятиріччя для закупівлі додаткового озброєння Польща планує витратити порядка 12-14 мільярдів доларів. І якщо поляки справді планують втілювати такі програми в життя, то це означає – Варшава планує як мінімум удвічі збільшити свій щорічний оборонний бюджет. Робимо тут наступний крок - схоже, Польща не розраховує, що РФ в наступні роки "щезне" в якості потенційного противника. Тому Варшава і збирається інвестувати понад десяток мільярда доларів, щоб озброїтись для стратегічного стримування Кремля.

Подив викликають плани Польщі купувати саме артустановки К9 у Південній Кореї. Бо саме шасі до К9 поляки використовують для виробництва своїх уславлених САУ Krab. В свою чергу, намір Міноборони Польщі придбати майже дві сотні локалізованих танків K2 Black Panther – це реанімація планів дворічної давнини, які фігурували під індексом K2PL.

Виставкова модель танка під індексом K2PL, ілюстративне фото з відкритих джерел

Щоправда, тоді потенційна запланована до купівлі кількість танків K2PL у тодішніх планах Варшави не перевищувала 50 одиниць. Ну а в поточних умовах корейські "Чорні Пантери" виступатимуть як заміна радянським Т-72, які Польща передала для ЗСУ.

Ну а в свою чергу, літаки FA-50 потрібні полякам для заміни раритетних реактивних навчальних літаків TS-11 Iskra часів "Варшавського договору".

І так виходить, що за декілька років ВПС Польщі матимуть таку номенклатуру бойових літаків – 50 фактично легких штурмовиків FA-50 + 48 винищувачів F-16 + 32 фактично універсальні літаки F-35.

Польський навчальний літак TS-11 Iskra, ілюстративне фото з відкритих джерел
Читайте також: Польща отримає вживані танки Abrams замість Т-72, переданих для ЗСУ