xcounter
#

Mirage 2000 вже виконував "секретні" задачі в районі Чорного моря, і в цьому йому допомагає модуль ASTAC

5998
Mirage 2000, фото Armée de l'Air et de l'Espace
Mirage 2000, фото Armée de l'Air et de l'Espace

США зокрема та країни НАТО загалом активно проводять розвідку в небі над Чорним морем

З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну розвідувальні літальні апарати в небі над Чорним морем – американські зокрема та "натівські" в цілому – вже нікого не дивують, але, судячи зі злитих даних Пентагону, поблизу тимчасово окупованого Кримського півострову могли літати й доволі цікаві зразки.

Зокрема, раніше ми розповідали, що секретний американський стелс-безпілотник RQ-170 з вересня 2022 року міг здійснити щонайменше дев’ять бойових вильотів в район Чорного моря, зокрема і з метою розвідки території тимчасово окупованого півострова.

Читайте також: Українські танкісти розпочнуть тренування на Abrams від США вже літом і скоріше танків буде більше ніж 31
стелс-безпілотник RQ-170. Джерело: USAF за допомогою FOIA
Одне з небагатьох фото RQ-170. Джерело: USAF за допомогою FOIA

Але в злитих даних, як розповідає видання The War Zone, також розповідається і ось такий цікавий нюанс – крім доволі типових бойових вильотів безпілотників RQ-4 Global Hawk і RQ-9 Reaper, британського RC-135W Rivet Joints, там також відзначається, що, наприклад, Франція здійснювала розвідку в регіоні за допомогою своїх винищувачів Mirage 2000.

У контексті цього варто згадати, що ще у 2012 році компанія Thales отримала контракт від Агенції оборонних закупівель Франції на встановлення на винищувачі Mirage 2000D повітряних сил країни тактичних розвідувальних модулів Airborne Electronic Reconnaissance System (ASTAC).

ASTAC розвідувальний модуль
Розвідувальний модуль ASTAC. Фото: Thales

Інтеграцію планували завершити за два роки, щоб ці літаки могли виконувати задачі тактичної розвідки, які тоді були на плечах Mirage F1CR. Модуль призначений для спостереження за електромагнітною обстановкою і здійснення радіоелектронної розвідки.

Він може працювати у щільному електромагнітному середовищі, програмне забезпечення модуля дозволяє давати дуже високу точність визначення напрямку. Також ASTAC може ідентифікувати ворожі датчики в режимі реального часу.

Читайте також: У РФ заявили, що розробили квадрокоптер на дроті, але російський "розробник" перепродає систему з США