xcounter
#

Лукашенко заявляв про роботу над пусковою під ракету "Орешник", і це цілком може бути правда, але є нюанс

3110
Нібито рухомий макет пускової РС-26 "Рубеж"
Нібито рухомий макет пускової РС-26 "Рубеж"

В даному випадку може бути як і розрив між заявами та реальністю, так і навмисний "вкид" з метою дезінформації

У російських соцмережах з’явилось коротке відео із випробувань в Мінську 6-вісного шасі, призначення якого публічно не розкривається.

Час дії на цьому відео не розкривається, але тут з певною долею ймовірності можна припустити, що там могло бути зафіксовано випробування шасі під пускову установку (ПУ) російської балістичної ракети середньої дальності (БРСД) "Орешник", він же "Кедр". Тим більш, що білоруський диктатор Лукашенко заявляв про те, що місцевий ОПК начебто виготовляє пускові під російські БРСД.

Читайте також: Чому Європі треба "Довгий Нептун" по ліцензії, прямо натякають цифри по Taurus і Storm Shadow
Випробування 6-вісного шасі від МКЗТ, призначення якого не розкривається, стоп-кадр відео із соцмереж

В цій історії для початку треба наголосити, що одне із чільних підприємств білоруського ОПК, а саме "Мінський завод колісних тягачів" (МКЗТ) є виробником шасі (серія 7930) одразу під кілька типів ракетних систем, які використовуються в збройних силах РФ,

В даному випадку мова зокрема про ОТРК "Искандер", берегові ракетні комплекси "Бал" (під Х-35У) та "Бастион" (під П-800 "Оникс"), артилерійський береговий комплекс А-222 "Берег", антенний пост ЗРК С-400 та інші системи.

Якщо брати наявні зображення у відкритому доступі, то можна зробити висновок, що використання спецшасі від білоруського МКЗТ передбачалось і в рамках проекту балістичної ракети середньої дальності РС-26 "Рубеж", котру РФ офіційно "призупинила" в 2018 році, та яка по факту виступила базою під "Орешник", він же "Кедр".

Зразки продукції МЗКТ, які можуть постачатись зокрема в інтересах збройних сил РФ, скрін-шт із сайту підприємства

Безумовно, тут базу для порівняння звужує те, що по РС-26 "Рубеж" самі рашисти та білоруси "світили" хіба що ходовий макет як мінімум у двох конфігураціях, а не мобільну ПУ в остаточній конфігурації; бо в рамках навіть цієї публікації можна побачити доступні зображення ходового макета під РС-26 "Рубеж", де шасі має і 8 осей, а в іншому варіанті - 6 осей.

Тому на даному тлі доволі складно судити, наскільки суттєвими мали би бути відмінності по мобільній ПУ для РС-26 "Рубеж" та для БРСД "Орешник" відповідно.

Але можемо зауважити те, що порівняно із ходовим макетом по РС-26 "Рубеж", у продемонстрованому вище новому шасі від білоруського МКЗТ відрізняється як мінімум кількість осей (шість проти восьми в одному з варіантів) та їх розміщення. Крім того, відмінності можуть проявлятись у силовій установці, масі ходової частини, швидкості руху та показнику корисного навантаження для цієї мобільної ПУ.

Припущення росіян станом на 2015 року про можливу конфігурацію БРСД РС-26 "Рубеж" та мобільної ПУ до неї (по центру), для порівняння взяті ОТРК "Искандер" (згори) та МБР "Ярс" (внизу)

Однак на тлі вищевикладеного необхідно озвучити два можливі варіанти. Перший із них - коли білоруський диктатор Лукашенко робив заяву про роботу місцевого ОПК над пусковою під "Орешник", то ця заява була правдивою, але нюанс в тому, що готового виробу поки нема, а шасі тільки проходить "обкатку".

Другий варіант – росіяни навмисно пішли на дезінформацію із "вкидом" відео про шасі, яке в теорії може взагалі не стосуватись історії з БРСД "Орешник". Бо розуміння масогабаритних параметрів по мобільній ПУ може дати розуміння масогабаритних параметрів по самій ракеті.

Демонстрація в Мінську 6-вісного шасі від МКЗТ, яке теоретично могло розроблятись як база під мобільну ПУ для БРСД РС-26 "Рубеж", архівне зображення з відкритих джерел
Читайте також: Поява атомної субмарини в КНДР може означати те, що РФ передала потрібні технології непомітно для супутників