xcounter
#

Японія планує витратити на оборону 53 млрд доларів за рік і 35% піде виключно на революційну зброю та нові можливості

Японія активно вкладається в експедиційні можливості
Японія активно вкладається в експедиційні можливості
2277

Одразу 19,2 млрд доларів Токіо хоче витратити на розробку гіперзвукового озброєння, нових далекобійних ракет, винищувач шостого покоління та розширення системи протиракетної оборони

Міноборони Японії оприлюднило свій бюджетний план на наступний фінансовий 2024 рік (з 1 квітня по 31 березня), який передбачає потребу у 53,3 млрд доларів та відображає поступове збільшення оборонних витрат країни.

Сам план збільшення витрат розрахований на п'ять років за які Токіо хоче вийти на показник 2% від ВВП, й враховуючи економіку Японії, це виведе її на третє місце у світі за оборонним бюджетом після США та Китаю.

Читайте також: Вдале полювання на ворожі "Буки" від спецпризначенців "розумними" дронами-камікадзе (відео)

Водночас доволі значний річний оборонний бюджет, який співрозмірний з усім бюджетом України, розподілений з очевидним ухилом у значне розширення можливостей японських сил оборони. І понад третина з нього призначена на нове озброєння та спроможності.

Як зазначає Armyrecognition з основні нові програми 19,2 млрд доларів, які розподілені наступним чином:

5,2 млрд доларів відводиться на розробку нового ракетного озброєння. З боку Defense Express зазначимо, що у планах країни створення протикорабельної ракети із дальністю 2000 км та гіперзвукового озброєння.

ПКР Японія
Макет крилатої ракети з дальністю 2000 км від Kawasaki Heavy Industries (фото: TechNews)

6,41 млрд доларів піде на забезпечення боєприпасами, зокрема й на середньостроковій та довгостроковій перспективі.

4,11 млрд доларів направлено на розширення можливостей оперативного розгортання, що пов'язано із загрозою для південно-західних островів Японії через загрозу з боку Китаю. Зокрема у цих витратах - закупівля нових вертольотів.

2,62 млрд доларів призначені для побудови двох ракетних есмінців Aegis, задача яких полягає й у забезпеченні протиракетної оборони. Строк їх введення в експлуатацію оцінений на рівні 2028 року.

Atago есмінець
Японський ракетний есмінець класу Atago

0,51 млрд доларів передбачено на спільну розробку із США засобу перехоплення гіперзвукового озброєння.

0,43 млрд доларів є внеском Японії у спільну з Великою Британією та Італією розробку винищувача шостого покоління - Tempest, який вже оновив назву на Global Combat Air Platform (GCAP).

Global Combat Air Platform (GCAP)
Global Combat Air Platform (GCAP)

З іншого боку поточна безпекова ситуація у світі, особливо на фоні Китаю та РФ, змушує Токіо дещо змінювати своє ставлення до власних сил оборони та вливання значних коштів у свою оборону, роблячи ставку на нові види озброєння, захист від поточних загроз та розширення експедиційних можливостей.

Читайте також: Остаточна відповідь на питання динамічного захисту на Leopard 2A4 у ЗСУ: рішення типове та масове