xcounter
#

Вдале полювання на ворожі "Буки" від спецпризначенців "розумними" дронами-камікадзе (відео)

6503
ЗРК "Бук" - це не лише пускова
ЗРК "Бук" - це не лише пускова

Вкотре дрони-камікадзе доводять, що змінюють поле бою й можуть знищувати такі цілі, як РЛС 9С18 "Купол", яка є "ядром" дивізіону ЗРК "Бук"

Головне управління розвідки Міністерства оборони України показало епізод знищення одразу трьох машин, які входять до зенітного ракетного комплексу "Бук", включно зі знищенням дивізіонного "ядра" - станції виявлення цілей 9С18 "Купол".

Зазначається, що атака була здійснена розвідниками ГУР у співпраці з окремим загоном спецпризначення "Омега" у районі поки окупованого Сватове на Луганщині.

Читайте також: Остаточна відповідь на питання динамічного захисту на Leopard 2A4 у ЗСУ: рішення типове та масове

На самому відео зафіксовано ураження РЛС 9С18 "Купол", пускової заряджаючої машини 9К37 та вогневої установки 9А310.

РЛС 9С18 Купол
РЛС 9С18 "Купол"

Але як завжди одним з цікавих питань є засіб ураження цих високовартісних цілей, який окреслений лише у вигляді "дрони-камікадзе". Але справа в тому, що для цієї атаки були використані не звичайні FPV-дрони, а більш розвинуті засоби.

Зокрема увагу привертає можливість дрона здійснювати автосупроводження цілі, а також наявність тепловізійної камери на самому дроні-камікадзе. Тобто мова йде про доволі дорогий зразок. Й у цьому випадку мова цілком може йти про такі засоби знищення цілей, як Switchblade або аналоги.

Й зрештою вкотре дрони-камікадзе доводять, що змінюють поле бою, бо для ураження таких цілей раніше було необхідно залучати далекобійні засоби високоточного ураження або проводити повітряну місію з протирадіолокаційними ракетами. Але тепер ці задачі можливо виконувати на значно нижчому тактичному рівні.

При цьому якщо для ураження ЗРК середньої дальності типу "Бук" можливо використати просунуті дрони-камікадзе, то для таких комплексів армійського рівня, як "Тор" часом вистачає й значно простіших FPV-дронів.

Читайте також: Німеччина викупила в Швеції лише 200 ракет до IRIS-T SLS для України, і це дуже тривожна цифра