xcounter
#

Ізраїль розглядає поставлення на озброєння російських ПТРК "Корнет" та іранських Almas

ПТРК "Корнет"
ПТРК "Корнет"
27795

ЦАХАЛ здобув як трофеї у Хезболли таку кількість російських та іранських протитанкових систем, що розглядає можливість створення підрозділів, які будуть ними озброєні і це далеко не в перший раз, бо Ізраїль має найширший досвід експлуатації трофейного озброєння

Те що РФ та Іран озброювали Хезболлу, передаючи велику кількість протитанкових ракетних комплексів та іншого озброєння, не є таємницею взагалі.

Але кількість ПТРК "Корнет" та Almas, яка була захоплена ЦАХАЛ під час операції "Стріли півночі" проти Хезболли на території Лівану виявилась настільки величезною, що ізраїльське оборонне відомство розглядає можливість прийняття їх на озброєння та створення підрозділів, які будуть їх експлуатувати.

Читайте також: Китай вперше публічно показав свій аналог THAAD та С-500 під назвою HQ-19, про який досі відомо мало
Almas-1
ПТРК Almas-1

Про таке рішення повідомляє Israel Hayom, уточнюючи, що спочатку розглядався просто варіант утилізації. Але після того, як кількість захоплених комплексів та ракет до них почала зростати, рішення щодо знищення цього озброєння було скасовано.

Точна кількість захоплених Ізраїлем російських та іранських ПТРК залишається невідомою. Але додається, що загалом з території Лівану, де зараз йде операція, до Ізраїлю вже було переправлено "десятки вантажівок" з трофейним озброєнням.

А з боку Defense Express додамо, що для ЦАХАЛ це вже далеко не перший випадок ефективного використання трофеїв. І взагалі доволі поширена практика ще з часів перших днів існування країни та, особливо, з часів Шестиденної війни 1967 року, коли було захоплено 820 танків та САУ, включно з близько 350 Т-54/55 у різному стані пошкодження чи взагалі покинутими.

Через п'ять років, під час війни Судного дня, було захоплено ще 1500 одиниць важкої бронетехніки, серед яких близько 200 Т-62, а у Ліванській війні 1982 року ще 400 радянських танків поповнили запаси ЦАХАЛ.

ізраїль радянські танки трофеї
Трофейні радянські танки, під час параду ЦАХАЛ

Захоплені радянські танки Ізраїлем були частково відновлені та модернізовані, отримавши назву Tiran 4 для Т-54, Tiran 5 для Т-55 та Tiran 6 для Т-62. При цьому модернізації могли включати й заміну радянських 100-мм гармат на 105-мм M68.

Найбільша частка таких трофеїв у ЦАХАЛ була у середині 70-х, коли кожен п'ятий танк у строю був трофейним. Але вже на початку 80-х років їх почали знімати з озброєння та навіть намагатись продати - одним з покупців став Уругвай. В Ізраїлі вони стояли на озброєнні ще на рівні кінця 2000-х років.

Tiran 6
Захоплений Т-62 на озброєнні ЦАХАЛ

Також на базі захоплених радянських танків у Ізраїлі з кінця 80-х почали виготовляти важкі БТР Achzarit і загалом було вироблено близько 500 таких машин, з яких близько 100 ще досі в експлуатації. Тобто у ізраїльтян доволі значний досвід раціонального використання трофейного озброєння. І на фоні цього цілком можливо очікувати, що у ЦАХАЛ з часом також можуть зайнятись питаннями модернізації російських та іранських ПТРК.

БТР Achzarit
БТР Achzarit

Нагадаємо, що "Корнет", який використовує для наведення "лазерну стежку", має дальність дії до 5,5 км. Іранський Almas є загальною назвою сімейства ПТРК, який складається з Almas-1 (дальність до 4 км), Almas-2 (існування серійних зразків під питанням, дальність нібито у 8 км) та Almas-3, який має дальність, за різними джерелами у 10-16 км. Найбільш поширена система наведення - телевізійна із керуванням по оптоволокну, що споріднює його з ізраїльським Spike.

Читайте також: ВМС США перенесли списання трьох найпотужніших у строю ракетних крейсерів Ticonderoga