xcounter
#

"Стріли півночі": Ізраїль почав наземну операцію на території Лівану

1822
"Стріли півночі": Ізраїль почав наземну операцію на території Лівану

Це перша наземна операція ЦАХАЛ на території Лівану з 2006 року та Другої ліванської війни

ЦАХАЛ офіційно повідомив про початок наземної фази операції у прикордонних районах Лівану у межах операції "Стріли півночі". Введення основних сил наземних підрозділів на територію іншої країни розпочалось у ніч з 30 вересня на 1 жовтня.

Цьому передувала унікальна операція з підривом пейджерів членів "Хезболли", знищення за допомогою високоточних авіаційних ударів усього її керівництва, для чого були використані протибункерні бомби, а також інші удари по складах з боєприпасами та іншим об'єктам.

Читайте також: Як Бразилія модернізувала колісний танк EE-9 Cascavel та як він остаточно застарів ще до "серії"

Введення військ, як офіційно зазначено, має на мету знищення інфраструктури "Хезболли" у ліванських прикордонних селищах, яка загрожує Ізраїлю. Масштаб операції, глибина заходження та її тривалість офіційно не повідомляється. Ліванцям, які мешкають поряд із кордоном було запропоновано евакуюватися.

Ліванські ЗМІ повідомляють, що операція ЦАХАЛ наразі проходить у районі міст Бінт-Джбейль, Кунін та Бліда. Всі вони знаходяться у південно-східному прикордонні.

Стріли півночі мапа

Початку ізраїльської операції передувало відведення офіційних збройних сил Ливану, тобто будь-який можливий спротив можливий лише від представників "Хезболли" чи інших бойовиків, але не регулярного війська.

Це перше вторгнення Ізраїлю до північного сусіда з часів Другої Ліванської війни у 2006 році, яка тривала з 12 липня по 14 серпня та стала відповіддю на обстріли та рейди з боку "Хезболли". Тоді ЦАХАЛ залучив близько 30 тисяч бійців та просунувся на 15-20 км вглиб Лівану по всьому кордону та взяли під контроль територію до річки Літані.

Ліванська регулярна армія не брала участі у бойових діях. 1 жовтня 2006 року Ізраїль завершив виведення військ, а їх місце зайняли 10 тисяч ліванських військових та понад 5000 миротворців.

Читайте також: Скільки коштує FPV-дрон в Європі на прикладі Литви, яка купує і для себе, і для України