У відкритому доступі з’явились зображення, які дозволяють стверджувати – в результаті атаки на російський аеродром "Дягилево" в Рязанскій області (ймовірно, переробленим безпілотником Ту-143 "Стриж") РФ 5 грудня 2022 року був пошкоджений мінімум один стратегічний бомбардувальник типу Ту-22М3, споряджений ракетами Х-22 та потенційно готовий для нової атаки проти України.
Ушкоджень зазнала як мінімум хвостова частина літака, зокрема обшивка кіля та рулі висоти, форсажні камери двигунів та хвостова артустановка з гарматами калібру 23-мм. Пошкодження насправді достатньо серйозні, свій "борт" з реєстраційним номером RF-34110 рашистам доведеться відправити на кампремонт тривалістю в декілька місяців.
Читайте також: Чи можна сказати, що ракетний удар РФ – це миттєва помста за "бавовну" на авіабазі з Ту-95МС та Ту-160
Як і супутниковий знімок, так і фото очевидців події дозволяють стверджувати – "прильот" по "Дягилево" відбувся безпосередньо під час підготовки Ту-22М3 до нового удару по інфраструктурі України.
Ракета Х-22 настільки складна в обслуговуванні, що росіяни не вішають її під літак "вхолосту", лише безпосередньо перед вильотом. Окрім самого бомбардувальника, також була пошкоджена машина з агрегатом АПА-80 для пуску двигунів літака. Кров на місці гасіння пожежі вказує, що вибух заодно "накрив" більш ніж одного авіатехніка, можливо – когось і з членів екіпажа бомбардувальника.
Сили оборони України змогли пошкодити як мінімум один стратегічний бомбардувальник під час однієї лише атаки, і це для орків поразка не менш важка, аніж потоплення "Москви" чи пошкодження "Кримського мосту". Логічно, що ворог за це намагатиметься "відігратись" зокрема швидким поверненням літака у стрій. Але проблема в тому, що для відновлення Ту-22М3 орки мають лише одне кондиційне "джерело" комплектуючих, на яке у них були зовсім інші плани. І це - шість планерів бомбардувальників цього типу, що станом на кінець 2021 року стояли "під відкритим небом" на Казанскому авіазаводі.
Це підприємство та Міноборони РФ вело багаторічні перемовини про можливу добудову цих літаків з подальшим вводом у стрій "ВКС РФ", але не могли домовитись по ціні. Схоже, відомство Шойгу та КазАЗ тут домовитись нарешті змогли, один із цих літаків завод недавно здав російській армії під виглядом "відремонтованого". В залишку мають бути ще п’ять планерів, от один із них і "розканібалять" для відновлення "побитого" на "Дягилево" бомбардувальника.
Рашистистські пропагандони до війни любили розповідати, що у них на консервації начебто стоять ще десятки Ту-22М3. Але там схоже, рівно така ж сама історія, як з напівміфічними "10 тисяч танків", які в потрібний момент так і не змогли посилити армію РФ.
Читайте також: "Стриж" та "Рейс", дрон-камікадзе від "Укроборонпрому" чи щось втаємничене: чим б'ють по авіабазах РФ