Видання The Economist в одному зі своїх матеріалів поспілкувалося з очільником Головного управління розвідки Міноборони України Кирилом Будановим, де він відповів на низку питань про наступальні дії Сил оборони України, мобілізацію в РФ тощо.
Однією з тем розмови стали ударні дрони, які протягом останнього часу відзначилися у низці важливих операцій, у тому числі й ураження російських бомбардувальників на авіабазах противника.
Читайте також: Сили оборони вночі збили понад три десятки ворожих крилатих ракет і дронів-камікадзе
Як відзначає Буданов у коментарі The Economist, "дрони безперечно облегшать операції зі звільнення наших територій". Очільник ГУР МОУ відзначає, що нова "дронова" кампанія на меті сьогодні має три основні цілі.
Перша — це виснаження російських систем протиповітряної оборони, до цього ж пункту можна додати те, що Україна своїми атаками по Москві змусила противника сконцентрувати там значно більшу кількість ППО, які рашисти стягували з інших напрямків, щоб захистити свою столицю такими собі аналогами Flakturm.
Друга ціль — це ураження російського військового транспорту і бомбардувальників, передусім тут варто згадати атаку на аеродром "Сольці" 19 серпня, коли було знищено бомбардувальник Ту-22М3.
Водночас як раніше відзначав Буданов, всього у результаті спецоперацій на території аеродромів "Сольці" та "Шайковка" було повністю знищено два бомбардувальники Ту-22М3, ще два — отримали пошкодження (їх ворог зможе згодом відремонтувати).
Якщо говорити про транспортну авіацію, то варто згадати нещодавній удар по аеродрому під Псковом — у ГУР МОУ заявляли про знищені чотири літаки Ил-76 і ще декілька пошкоджених машин.
Третя ціль "кампанії дронів" — ураження військових виробничих об’єктів у РФ. У виданні згадують нещодавній удар по "Редкинскому химическому заводу". Тут також можна згадати серію ударів по стратегічному для РФ заводу "Кремний Эл" у Брянську, який є другим у країні виробником мікроелектроніки і сьогодні виготовляє переважно військові замовлення.
Вторинна мета українських ударів по території РФ — психологічна, що спричиняє занепокоєння у місцевого населення та порушує "нормальні економічні процеси всередині Росії". Як приклад — під час атаки дронів РФ змушена закривати свої аеропорти у Москві та інших містах.
Читайте також: Велика Британія обіцяла для ЗСУ сотні ударних дронів на 200 км, але де вони