xcounter
#

Завод з виробництва боєприпасів за два роки і 135 млн доларів: ізраїльська Elbit отримала новий контракт

9571
Фото: Elbit
Фото: Elbit

В ізраїльській компанії наголошують, що її досвід охоплює весь цикл виробництва артилерійських боєприпасів

Ізраїльська компанія Elbit Systems вчора, 29 жовтня, в своєму офіційному повідомленні оголосила, що отримала контракт на створення заводу з виробництва артилерійських боєприпасів.

Відомо, що проєкт буде реалізовано для міжнародного замовника, більш конкретні дані поки що не розкриваються. Сума угоди становить 135 млн доларів, термін виконання робіт — протягом двох років.

Читайте також: Як швидко Ізраїль та США хочуть побудувати завод для виробництва ракет до "Залізного купола"

155-мм cау
ATMOS 2000 від Elbit Systems, фото ілюстративне

У компанії відзначають, що її досвід охоплює весь цикл виробництва боєприпасів — від проєктування і до сервісного та післяпродажного обслуговування."Elbit Systems будує та керує заводами з виробництва боєприпасів і виробничими лініями на декількох об’єктах", — відзначають у повідомленні.

Генеральний директор компанії Ієгуда Веред нагадує, що сьогодні попит на боєприпаси суттєво зростає та акцентує — "уряди по всьому світу зацікавлені у розширенні своїх суверенних можливостях з виробництва боєприпасів".

Elbit Systems
Фото: Elbit Systems

І що "підтримка клієнтів та обмін досвідом" є ключовим елементом стратегії компанії разом з "нашими постійними інвестиціями у розширення наших власних виробничих можливостей".

Щодо артилерійських боєприпасів, які є в активі ізраїльської Elbit Systems, то на офіційному сайті представлені чотири типи 155-мм боєприпасів, в офіційній брошурі до цих чотирьох додається ще один.

Це передусім снаряд М107-А3 з дальністю у 22,5 — 27 км. Удосконалений димовий 155-мм боєприпас M150, який забезпечує більш щільну димову завісу тривалістю 3 хв (у порівнянні з 2 хв для традиційних боєприпасів). Дальність — 22 км.

Уламково-фугасний снаряд підвищеної дальності HE-ER-BB M401, максимальна дальність стрільби становить 28-36 км. Боєприпас S-HE М454 з дальністю до 22—28 км (на відео нижче кадри роботи цього боєприпасу). А також боєприпас підвищеної дальності HE-ER-BT М481 з дальністю дії у 31 км та заявленою ефективністю вдвічі більшою за М107-А3.

Щодо темпів постачань та вартості ізраїльських боєприпасів, то тут можна як приклад згадати, що раніше у цьому році, у серпні, Ізраїль замовив для себе в Elbit Systems "десятки тисяч" боєприпасів М107-А3 за 60 млн доларів, які мають бути поставлені у 2024 році.

Читайте також: Чехія заплатить Ізраїлю $120 мільйонів за I-Derby ER з поставкою в 2027 році