xcounter
#

В США була експериментальна 155-мм гаубиця Brutus, чи варто просити її на тест

7798
 Мобільна артилерійська 155-мм система Brutus, фото - AM General
Мобільна артилерійська 155-мм система Brutus, фото - AM General

Це цікавий приклад експерименту з мобільною артилерією, на який все рівно варто звернути увагу

Нещодавно з’явилось повідомлення про те, що ЗСУ випробовують експериментальну американську легку 105-мм САУ 2-CT Hawkeye, яка навіть у США лише на випробуваннях. Іншими словами, тут мова була про те, що AM General, одна з американських оборонних компаній дала нашим військовим "обкатати" одну із своїх цікавих розробок в сегменті мобільної артилерії, котру однак варто перевірити в реальних умовах бойових дій.

Але тут варто доповнити, що у тої ж AM General була також й інша цікава розробка в сегменті мобільної артилерії – 155-мм мобільна гаубиця Brutus на шасі вантажівки. І тут було б логічно поставити питання про те, чи варто було б нам просити і цю розробку на тестування.

Читайте також: Дрони-камікадзе Larinae та Colibri: як у Європі розробляють аналоги "Ланцета" та що з цього виходить

Для початку деталізуємо, що перша публічна презентація мобільної гаубиці Brutus відбулась у листопаді 2018 року, в рамках випробувань за програмою MFIX, які тоді проводила Армія США. На той момент конкретних характеристик цієї розробки у відкритому доступі ще не було, була хіба що вказівка, що робота над системою тривала ще з 2018 року.

Дещо пізніше з’явились усі вичерпні характеристики по Brutus, які виглядають наступним чином. Платформою для цієї системи було обрано вантажівку сімейства FMTV, розраховану на корисне навантаження в 5 тон. Для інтеграції в Brutus було обрано 155-мм гаубицю M776 із дальністю стрільби до 25 кілометрів звичайними снарядами, та до 30 кілометрів – активно-реактивним.

Мобільна артилерійська 155-мм система Brutus, фото від Mandus Group

Заявлений темп ведення вогню – максимальний в 5 пострілів на хвилину, тривалий – 2 постріли на хвилину. Обслуга – до 5-7 осіб, бойова маса – 13,43 тон (але без боєкомплекту та стабілізаторів).

Останні згадки у відкритому доступі про Brutus датуються 2020 роком, про поточний статус цієї системи публічні дані відсутні. Портал The War Zone в своїй публікації по Brutus зразка осені 2018 року вказував на те, що є відкрите питання по можливості стабілізації платформи, якщо треба повернути гаубицю в іншому напрямку для стрільби.

Цілком ймовірно, що сама Армія США та розробник AM General могли оцінити Brutus як малоперспективну систему, зокрема через технологічні нюанси із стабілізацією гаубиці при стрільби.

Але можливо, для цієї системи "краш-тест" в умовах реальних бойових дій в Україні також міг би бути незайвим. Звісно в разі, якщо відповідний інтерес виникнув би від наших військових.

Читайте також: У KNDS розкрили характеристики EuroPuls, ізраїльського аналога HIMARS: буде запускати й крилаті ракети та дрони