xcounter
#

Україна вже отримала першу партію крилатих ракет від Франції, і їх точно буде більше

6850
Далекобійна крилата ракета SCALP-EG під крилом Су-24М, стоп-кадр з відео президента України Володимира Зеленського
Далекобійна крилата ракета SCALP-EG під крилом Су-24М, стоп-кадр з відео президента України Володимира Зеленського

Про передачу далекобійних ракет SCALP-EG стало офіційно відомо у липні цього року, а на початку серпня ці ракети продемонстрували під крилом Су-24М

Франція вже передала першу партію далекобійних ракет SCALP в Україні, які ПС ЗСУ використовують на полі бою — таку інформацію повідомив посол України у Франції Вадим Омельченко.

Так, Україна вже отримала всі ракети у рамках першої "випробувальної" партії, розповів він в інтерв’ю виданню lb.ua — за словами Омельченка, ця зброя "непогано зарекомендувала себе" на полі бою.

Читайте також: У французів ходять чутки, що вони могли дати нам Mirage 2000 під SCALP-EG, але це дивно
крилата ракета SCALP-EG Су-24М
Президент України Володимир Зеленський підписує крилату ракету SCALP-EG, стоп-кадр з відео

Що найважливіше, Франція й надалі буде постачати Україні ці ракети — інформація про кількості та терміни не розголошується, водночас Омельченко у цьому контексті стверджує наступне — що "головне питання цих постачань — їх ритм, а тут у французів усе дуже непогано".

Загалом Омельченко відзначає, що французи у плані постачання зброї дуже люблять "тишу" і, як правило, вона зазвичай потрапляє на фронт раніше за офіційні заяви про передачу.

Крилаті ракети SCALP-EG у ЗСУ

Офіційно про передачу Україні далекобійних ракет SCALP-EG президент Франції Емануель Макрон офіційно оголосив трохи більш як місяць тому, а саме 11 липня на першому дні саміту НАТО у Вільнюсі.

Кількість ракет, які Франція планувала виділити для України, офіційно не розкривалося, але низка західних ЗМІ повідомляли про 50 одиниць SCALP-EG, які нібито мала отримати Україна.

Водночас на початку серпня цього року стало відомо, що ЗСУ вже отримали на озброєння ці крилаті ракети, які "засвітилися" під крилом фронтового бомбардувальника Су-24М.

І що для інтеграції цих ракет до радянського літака використали той же спосіб, як і у випадку Storm Shadow — за допомогою пілонів від літаків Tornado у ролі "вставки".

Читайте також: Україна купить у Франції 420 тисяч корпусів до 155-мм снарядів, але в цій історії є нюанс