xcounter
#

Як можна буде адаптувати французькі ракети SCALP-EG до наших Су-24

5130
Су-24 Повітряних Сил ЗСУ, ілюстративне фото з відкритих джерел
Су-24 Повітряних Сил ЗСУ, ілюстративне фото з відкритих джерел

Рішення можна "підглянути" в тому, як під ті самі Су-24 були адаптовані британські Storm Shadow

Президент Франції Емаенуель Макрон під час першого дня саміту НАТО у Вільнюсі оголосив про рішення передати Україні далекобійні крилаті ракети SCALP-EG. Макрон окремо наголосив, що ці ракети будуть передані для ЗСУ, щоб бити вглиб тимчасово окупованої території України по об’єктам військової логістики російських окупантів. І що наша держава зобов’язалась не застосовувати SCALP для ударів по території РФ.

Яку кількість крилатих ракет SCALP Франція планує передати Україні – не розкривається. Тут можна лише додати, що за даними французького видання Le Monde, в розпорядженні збройних сил Франції є лише 400 авіаційних КР цього типу.

Читайте також: Китай майже 10 років назад купив "Зубр", і тільки зараз знайшов застосування
Су-24 Повітряних Сил ЗСУ, ймовірно з ракетами Storm Shadow, літо 2023 року, зображення з відкритих джерел

Крилату ракету типу SCALP-EG можна назвати французькою "сестрою" британської ракети Storm Shadow, тим більш, що обидві КР були створені на базі одного проекту та мають візуальну подібність. Загалом про характеристики ракет цього типу Defense Express розповідав в окремій публікації.

У випадку зі французькою SCALP-EG додамо, що там вказується зокрема дальність польоту "орієнтовно в 250 км", і також заявляється можливість спорядження або бетонобійною проникаючою частиною BROACH, або ж касетною БЧ для ураження аеродром або ж інших військових об’єктів ворога з великою площею.

У відкритих джерелах є згадки, що французькі ВПС використовували свої крилаті ракети SCALP-EG під час операції проти режиму Муамара Каддафі у 2011 році в Лівії (було використано не менше 15 ракет), для ударів по ІДІЛ в 2015 році та для ударів по об’єктам хімічної програми режиму Башара Асада в Сирії у 2018 році. Один із епізодів використання SCALP-EG ми можемо побачити на відео нижче.

На цьому тлі закономірно виникає питання, а як можна буде адаптувати французькі ракети SCALP-EG, скажімо, під наші літаки типу Су-24М. Тут ми можемо побудувати припущення, що для цього використовуватимуться рівно ті самі конструктивні рішення, які були використані для адаптації під наші Су-24М британських Storm Shadow.

І зокрема тут буде доречно згадати про один цікавий момент, про який стало публічно відомо лише тиждень назад. За даними одного із OSINT-аналітиків, для підвіски ракет Storm Shadow під наші СУ-24М як така собі "вставка" використовуються пілони від списаних ударних літаків Tornado.

Нагадаємо, раніше Defense Express розповідав про те, що Повітряні Сили України вперше показали JDAM-ER під крилом радянських літаків. Як виявилось, носієм може виступати зокрема МіГ-29, а як базова використовується бомба Mark 82 масою 230 кг, що за своєю потужністю відповідає ФАБ-250.

Читайте також: У РФ порахували, що конвертована ракета ЗРК С-200 легко долітає до Москви: дальність 600 км