xcounter
#

У ЗСУ розповіли, як їм стали в пригоді 40-річні Sea King, один з яких зіграв історичну роль у 1982 році на Фолклендах

17889
Скріншот з відео BBC News
Скріншот з відео BBC News

Всього офіційно повідомлялося про передачу трьох цих гелікоптерів, але згодом їх може бути більше

Військово-Морські Сили Збройних Сил України вже експлуатують гелікоптери Sea King, які нам передала Велика Британія – і хоча до передачі цих гелікоптерів можна було б поставитися скептично, мовляв, Україні потрібні сучасні зразки озброєння та військової техніки, зокрема й гелікоптери з літаками – бійці ВМС ЗСУ схвально відгукуються про цей гелікоптер, як розповідає видання BBC News.

Так, один з пілотів цього гелікоптера Василь говорить про те, що він виявився якраз "тим, що треба ВМС України – практичний, надійний гелікоптер, що може робити все, що від нього треба". Серед переваг цієї машини він називає вантажопідйомність, економічність. Гелікоптер просторий і на ньому "неймовірно зручно літати", зокрема і за складних умов, відзначає пілот.

Читайте також: Як Т-55 ризикнули 20 років тому повоювати з британськими Challenger 2 і що з цього вийшло

Наші військові використовують ці гелікоптери для різних задач – евакуації поранених (окремо акцентується увага на пошуку пілотів збитих літаків), транспортування спецпризначенців на позиції, доставка обладнання тощо.

Нагадаємо, що офіційно Велика Британія повідомляла про передачу трьох гелікоптерів Sea King, але також йшлося про підготовку десяти екіпажів, що натякає на те, що згодом машин може бути більше.

Гелікоптери Sea King ВМС ЗСУ
Гелікоптери Sea King, на яких проходили підготовку вертолітники ЗСУ, листопад 2022 року, зображення – Міноборони Великої Британії

Сьогодні ж з "офіційних" трьох гелікоптерів два вже в Україні і допомагають ЗСУ, ще один – готується на одній з баз у Великій Британії, і має прибути в Україну найближчими тижнями, як повідомляє видання. Українські інженери, які вже низку місяців навчаються там обслуговувати та ремонтувати гелікоптер Sea King, теж задоволені машиною і, ймовірно, також натякає на те, що гелікоптерів насправді може бути більше: "Вони старі, але вони пройшли модернізацію і вони нам дуже потрібні. Гадаю, це тільки початок нашої спільної роботи".

Sea King
Гелікоптер Sea King у ЗСУ

З цікавого розповідають ще таке – один з гелікоптерів Sea King, який наразі допомагає у війні проти рашистів, зіграв історичну роль у Фолклендській війні – він доставив командуючого сухопутними військами Генерала Джеремі Мура в Порт-Стенлі, щоб він міг прийняти капітуляцію Аргентини. Як відзначається, Sea King виявився єдиним способом доставити генерала, оскільки "жоден інший літак не міг літати через непогоду".

"Це була доволі цікава операція. До цього етапу не була підписана угода про припинення вогню, тому гелікоптер летів у Стенлі, змагаючись не тільки з погодою, але й з якимись все ще недружелюбними аргентинцями", – розповідає відставний пілот Ральф Уікс-Снейд, який якраз і пілотував один з гелікоптерів Sea King.

Читайте також: Велика Британія хоче виробляти зброю в Україні і планує "обігнати" чергу з Франції та Німеччини