xcounter
#

У США відпрацьовують розмінування за допомогою аналогів FPV-дронів - БПЛА саперів-камікадзе (відео)

2687
У США відпрацьовують розмінування за допомогою аналогів FPV-дронів - БПЛА саперів-камікадзе (відео)

Використання дронів для розмінування давно не ноу-хау, а ось використати для цього дешеві БПЛА, як мінімум, цікаво

У армії США діє експеримент Sandhills Project, який покликаний знайти нові методи прориву підготовленої оборони противника із використанням доступних зараз технологій. Він реалізується на базі 20-ї інженерної бригади, а його учасники, з огляду на все, отримали можливість реалізувати навіть доволі сміливі ідеї.

Зокрема - використати для розмінування рій дешевих БПЛА, про що говорить відео з випробувань такої системи.

Читайте також: Іспанія підтвердила строки передачі додаткових Leopard 2 та ракет до Patriot

Її ідея полягає в тому, що можливо використати саме дешеві, як FPV-дрони, БПЛА з вибухівкою із задачею атакувати міни. При цьому доставку цих саперних дронів-камікадзе на умовний "передній край" здійснює інша наземна роботизована платформа.

На старішому відео, за березень цього року, краще видно, що для цієї задачі використовуються саме найпростіші коптери, які вручну оснащуються вибухівкою.

Також слід зазначити, що мова не йде про FPV-дрони, бо оператор системи, скоріш за все, просто вказує координати цілі для кожного дрона та програмує їх маршрут. Після чого такі саперні дрони-камікадзе просто виконують закладену у них програму.

З огляду на це виникають додаткові шари задач. По-перше, необхідно забезпечити дистанційне виявлення самих мін та точне визначення координат кожної з них. По-друге, забезпечити точність наведення саперних дронів-камікадзе.

Самим простим методом є використання супутникової навігації. Але якраз в умовах реального поля бою тоді вся це доволі цікава концепція не матиме практично застосування. Бо, все впирається у точність навігації, яка забезпечується GPS, який давиться засобами РЕБ завжди. А саме вона необхідна і для точної геоприв'язки цілей у вигляді мін, виявлення яких з дрона на практиці можливо, окрім того від неї залежить точність атаки саперного дрона-камікадзе.

Таким чином для цієї системи необхідно забезпечити дешевий метод навігації в умовах, коли супутникова навігації не працює. Через це необхідно переходити на новий рівень технології з альтернативними методами навігації чи самоорієнтування, наприклад, на аналог DSMAC, але із застосуванням сучасних цифрових технологій.

Читайте також: Які ще є причини, крім РФ, чому не вдалося швидко поставити Україні 122-мм та 155-мм "чеські" снаряди