xcounter
#

У РФ заморозили розробку нової ракети "Змеевик" та всі інші "аналоговнєтні" проєкти

У РФ прикладом аналогу "Змеевика" називали китайський DF-26
У РФ прикладом аналогу "Змеевика" називали китайський DF-26
5598

Про існування роботи над балістичною далекобійною протикорабельною ракети "Змеевик" стало відомо лише рік тому, хоча скоріше це був ще проєкт часів СРСР

Кремль прийняв рішення зупинити роботи над новою далекобійною протикорабельною ракетою, яка відома під назвою "Змеевик".

Про це з посиланням на власні джерела повідомляє державна інформаційна агенція, при цьому мова йде не лише про конкретний проєкт, а про ряд інших розробок на початкових стадіях.

Читайте також: Дрон Jackal з ракетами від ПЗРК, якими можна бити по бронетехніці, наблизився до першого замовлення

"Роботи по проєкту "Змеевик" заморожені, оскільки зараз всі зусилля оборонки спрямовані на вдосконалення всієї тієї ракетної зброї, яка вже літає", - пише ТАСС, який до цього писав про цю розробку, як "грозу авіаносців".

Carrier Strike Group

Зазначимо, що відносно роботи над протикорабельною ракетою "Змеевик" стало відомо у липні 2022 року, при цьому з поміткою, що її розробляють "доволі давно". Можливо, як й у багатьох випадках, цей проєкт бере свої коріння з часів СРСР з якого струсили пил.

Також тоді повідомлялось про те, що "Змеевик" доволі сильно схожий з китайськими комплексами DF-21D та DF-26. Обидві є твердопаливними балістичними ракетами середньої дальності з дистанцією ураження 1500 та 5000 км. У обох можуть використовуватись бойові частини з головками самонаведення, які дозволяються уражати кораблі. А головною ціллю для них мають стати авіаносні ударні групи, у зв'язку з чим, бойова частина може бути ядерною.

DF-21D
DF-21D

Цікаво, що для РФ проєкт "Змеевик" під виглядом "протикорабельної ракети", міг бути лише прикриттям створення ракети середньої дальності в умовах діючого договору РСДМ, який це обмежував. Але у 2019 році РФ офіційно припинила його дію й не потребує будь-якого "прикриття".

Але увагу слід звернути на те, що у РФ всі зусилля направлені на "вдосконалення" тих розробок, які вже існують. Це означає, що поточних ресурсів ворога не вистачає на ведення нових проєктів, вочевидь, й через брак технологій. Але те, що Кремль прийняв рішення не розпорошувати ресурси, а сконцентрувати їх на вже наявному озброєнні необхідно враховувати.

Й тому, як писав Defense Express більшу для України загрозу несе не "аналоговнєтна" крилата ракета Х-БД, про нібито "існування" якої стало відомо під час екскурсії для Ким Чен Ина, а значно реалістичніші роботи зі збільшення розміру бойової частини ще радянської Х-22 майже вдвічі за рахунок заміни архаїчних застарілих систем наведення, що дозволяє вивільнити корисне навантаження.

Читайте також: "Нептун" дійсно модернізують та розвивають, але є одна ключова проблема