xcounter
#

У General Atomics зізналися, як реагують на сучасні умови поля бою у контексті своїх дронів

2036
MQ-9B SkyGuardian​, всі фото — General Atomics Aeronautical Systems
MQ-9B SkyGuardian​, всі фото — General Atomics Aeronautical Systems

На Заході визнають, що сьогодні безпілотники на полі бою зіштовхуються з низкою різних перешкод

Видання Defense News в одному зі своїх матеріалів розповідає, що на виставці безпілотних UMEX 2024, що з 23 по 25 січня триває в ОАЕ, низка галузевих експертів наголошували на тому, що "створення Росією перешкод безпілотним літакам є серйозною проблемою на полі бою", що вкотре говорить про те, наскільки актуальним сьогодні є досвід наших військових, у тому числі для аналізу й висновків як закордонними арміями, так і виробниками озброєння.

Зокрема у виданні поспілкувалися з президентом компанії General Atomics Александером Дейвом, який відзначив, що їхня компанія звертає увагу на цей досвід — втім, у досить розпливчастому формулюванні. "Я б не сказав, що ми інвестуємо більше, ніж вже маємо, але ми безперечно приділяємо більше уваги методам пом’якшення наслідків", — відзначив він.

Читайте також: Бойових роботів замовляють вже десятками, і це також про версії з 30-мм гарматами, Milrem Robotics має нову угоду

Загалом у матеріалі Defense News йдеться про те, що Польща, після того, як у жовтні 2022 році уклала контракт на аренду дронів MQ-9A Reapers, зараз наближається до завершення закупівлі у General Atomics безпілотників MQ-9B SkyGuardian, які мають суттєво підвищити розвідувальні можливості польських збройних сил.

"Завдяки місії у Польщі ми дізнаємося нові речі про цю частину Східної Європи й про загальну загрозу там, і ці уроки лежать в основі нової тактики та підходів до цих операцій — відзначив Марк Брінклі, старший директор зв’язків з громадськістю General Atomics Aeronautical Systems.

Нагадаємо, що питання постачання дронів цієї компанії залишається відкритим й для України — з усіма "але" й, судячи з усього, доволі незначними шансами, що ці безпілотники зрештою дійсно будуть передані Україні.

Наприклад, ще у квітні 2022 року повідомлялося, що Україна веде перемовини з компанією General Atomics про постачання їхніх дронів. А восени 2023 року стало відомо, що компанія погодилася на кращі умови, коли за 1 долар покривається не лише постачання двох безпілотників, але й запасні частини, технічна підтримка і навіть першочергова передача даних. Втім, все одно для угоди потрібно "зелене світло" від оборонного відомства США.

Читайте також: Чому Україні треба безпілотні субмарини для розгрому Чорноморського флоту РФ