xcounter
#

США готові озброювати свої Apache ракетами Spike NLOS після чергових успішних тестів

1936
Фото — Lockheed Martin, автор — Marc Hepp
Фото — Lockheed Martin, автор — Marc Hepp

У 2021 році США погодили ракету Spike NLOS для своїх гелікоптерів AH-64E​ Apache

Компанія Lockheed Martin провела успішні випробування ізраїльської ракети Spike NLOS з гелікоптерів Apache версії V6 — випробування проходили на випробувальному полігоні Юма, що в Аризоні, як розповідають на офіційному сайті американської компанії.

"Успішна бойова стрільба підтверджує відповідність вимог до системи Spike NLOS Long Range Precision Munitions Directed Requirement (LRPM DR)", — відзначають у Lockheed Martin, наголошуючи, що тепер відкрито шлях до оснащення цими ракетами гелікоптерів Apache V6 Армії США.

Читайте також: Ціна на ПТРК Spike добре пояснює чому він бестселер, хоч все одно поки недоступний для ЗСУ

вертоліт Apache пуск ракети Spike NLOS
Пуск Spike NlOS з Apache, фото — Lockheed Martin, автор — Marc Hepp

Випробування тривали протягом п’яти днів, за цей час серед усього гелікоптери Apache відстріляли вісім ракет Spike NLOS "по різних цілях, демонструючи різні можливості системи" під час різноманітних сценаріїв.

Далі по плану — навчання пілотів експлуатувати цю систему, яке має стартувати орієнтовно в середині 2024 року, а до вересня наступного року планують інтегрувати Spike NLOS LRPM DR на 18 платформ Apache Echo Model V6.

Нагадаємо, що версія V6 є однією з останніх модифікацій гелікоптера Apache, яка передбачає встановлення низки різних удосконалених датчиків, програмного забезпечення тощо.

Водночас на початку жовтня цього року у Boeing повідомляли про перший успішний політ цього гелікоптера у версії v6.5, що серед оновлених функцій має оптимізоване планування маршруту та атаки, а також інтеграцію інтерфейсу відкритих систем як крок до модульності гелікоптера.

Нагадаємо, що ще у 2020 році Армія США оголосила про свої плани закупити ракети Spike NLOS як тимчасовий варіант для своїх гелікоптерів AH-64E Apache. А після того, як в березні 2021 року Apache успішно уразив ціль цією ракетою на відстані 32 км, у США офіційно погодили її для своїх гелікоптерів.

Раніше Defense Express розповідав, що гелікоптери Apache є в новому списку зброї, яку Україна запросила в США — ми детально аналізували, а скільки ж зараз коштують такі машини і як довго їх треба сьогодні чекати.

Читайте також: "Укроборонпром" підписав угоду з відомим виробником роботизованих платформ