xcounter
#

"Укроборонпром" підписав угоду з відомим виробником роботизованих платформ

3069
Роботизована платформа THeMIS, скріншот з відео Milrem Robotics
Роботизована платформа THeMIS, скріншот з відео Milrem Robotics

Україна вже має на озброєнні роботизовані платформи THeMIS

Акціонерне товариство "Українська оборонна промисловість" ("Укроборонпром") та естонський виробник роботизованих платформ Milrem Robotics підписали угоду "про початок створення багатодоменних роботизованих оборонних систем нового покоління", про цей йдеться на сайті естонської компанії.

Як відзначається, угода була підписана під час Першого міжнародного форуму оборонних індустрій DFNC1, що ще 29 вересня проходив у Києві, відзначають у Milrem Robotics. Нагадаємо, що за результатами форуму було підписано 20 угод та меморандумів про виробництво дронів, ремонт і виробництво бронетехніки та боєприпасів тощо,

Читайте також: Два в одному: як робот THeMIS допомагав естонським артилеристам під час навчань з бойовою стрільбою

Як відзначають у Milrem Robotics, перший крок у рамках угоди — це стратегічне співробітництво з метою визначення потреб Сил оборони України і того, як саме на полі бою можуть використовуватися роботизовані платформи, а згодом в естонській компанії будуть інтегрувати бойовий досвід наших військових у вже наявні в активі Milrem Robotics системи, а також і створювати нові вироби.

До процесу також будуть залучені й українські виробники оборонної продукції — серед виробів, які можуть бути адаптовані для платформ Milrem Robotics передусім відзначаються варіанти з системами озброєння, радіоелектронної боротьби, а також комплекси розмінування.

Як кажуть у компанії, розглядається також і ймовірність виробництва низки різних безпілотних платформ естонського виробника в Україні, а також "інженерного співробітництва у розробці колісної бойової роботизованої машини".

THeMIS Combat
THeMIS Combat

Серед платформ естонці передусім називають THeMIS Combat — машину вогневої підтримки, яка може бути оснащена кулеметом, 40-мм гранатометами, 30-мм автоматичними гарматами чи протитанковими ракетними комплексами.

Також інженерну версію машини (Combat Engineering), призначену для виявлення мін та розмінування, і варіант роботизованої платформи для медичної евакуації (CASEVAC).

THeMIS Cargo CASEVAC
THeMIS Cargo CASEVAC

Нагадаємо, що Україна вже має на озброєнні роботизовані платформи THeMIS — в естонській компанії уточнюють, що поставили нам 15 одиниць цього типу озброєння.

Також відзначимо, що крім платформи THeMIS, в активі естонської компанії також є і бойова платформа Type-X, що може бути оснащена, наприклад, гарматами різних калібрів (включно до 50-мм) або ж пусковою установкою баражуючих боєприпасів.

Читайте також: Робот THeMIS спробував зрушити з місця 32-тонну машину (відео)