В Україні у 2025 році мають пройти перші випробування зенітних ракет нового типу, які розроблені Frankenburg Technologies з Естонії. Домовленість про це вже досягнута.
Про це повідомив генеральний директор компанії Кусті Сальма виданню ERR. Яке також додає, що мова йде про зенітну ракету під назвою Mark 1, яка створена для ураження дронів, включно із "шахедами" та покликана бути дійсно масовою.
Читайте також: Армія США отримала кілька нових легких танків M10 Booker по $19 млн кожен, а потім частину з них просто підірвала на полігоні
Наводиться інформація, що Frankenburg Technologies на початковому етапі планує виробляти декілька десятків ракет на тиждень, а до осені 2025 року вийти на об'єм у декілька сотень ракет щотижня. Все це можливо завдяки дійсно низькій ціні ракети. А серед єдиних додаткових деталей лише те, що за наведення на ціль відповідатиме штучний інтелект.
З боку Defense Express зазначимо, що конкретні характеристики зенітної ракети Mark 1 не опубліковані. Але підказку може дати офіційне зображення, що розміщено на сайті компанії.
Вочевидь мова йде про дуже малу за розмірами зенітну ракету, можливо загальною довжиною десь 0,5 метра. І це дійсно єдиний можливий варіант виробляти такі засоби масово.
Саме тому на фото нижче, вочевидь повнорозмірний макет цієї зенітної ракети, яка отримала інші аеродинамічні поверхні.
Зрештою задачею Mark 1 є перехоплення саме дронів, а тому цілком логічно проти БПЛА використовувати співставний засіб. Бо об'єктивно звісно можливо лупити 7-метровими ракетами з С-300 по "шахеду", але, на порядки вигідніше - значно дешевшими засобами, якщо вони демонструють відповідну ефективність.
І з огляду на все у Frankenburg Technologies прийняли ряд абсолютно вірних концептуальних рішень. З огляду на наведений опис, наприклад, могли використати у ролі головки самонаведення камеру та "машинний зір" з автовиявленням та автонаведенням на ціль. І таке рішення на порядки дешевше за будь-який інший варіант із радіолокаційною, інфрачервоною чи навіть напівактивною лазерною системою наведення.
Єдиний можливо дешевший варіант, при цьому не факт, радіокомандне, коли на саму ракету передаються лише сигнали управління, а всі розрахунки зі зведенням у просторі ракети та цілі бере на себе наземна станція.
Малі розміри ракети одразу означають й те, що для її створення необхідно у рази менше твердого палива та інших матеріалів. Але залишається питання дальності, висотності та потужності бойової частини.
Якщо умовно взяти для орієнтира ракету до Stinger, то вона при довжині 1,5 метра має дальність до 6 км, висотність до 3,5 км, а вагу бойової частини у 2,3 кг.
Якщо Mk 1 від Frankenburg Technologies втричі менша, то можливо очікувати орієнтовні параметри до 2 км за дальністю, до 1 км за висотою та на бойову частину вагою близько 0,5 кг. Тобто цілком достатньої для знищення дронів на чому й побудована вся концепція розробки.
Читайте також: Справжня "лавина" озброєння за 45 діб на 6 млрд доларів від США: реальний варіант дійсно є