xcounter
#

Армія США отримала кілька нових легких танків M10 Booker по $19 млн кожен, а потім частину з них просто підірвала на полігоні

3576
M10 Booker, фото ілюстративне
M10 Booker, фото ілюстративне

Тепер американські військові задумались про те, що такий формат випробувань занадто затратний, і треба шукати альтернативи

На початку 2024 року Армія США отримала певну кількість нових легких танків M10 Booker, кожен із яких коштує 19 мільйонів доларів. Частина із цих машин були використані для випробувань, під час яких Командування з випробувань та оцінки (Test and Evaluation Command) просто підірвало ці танки, аби на практиці оцінити їх живучість.

Така нераціональність напряму пов’язана з застарілою методикою випробувань техніки та озброєння в Армії США, тому американські військові задумались про альтернативи. Про це пише портал Defence One.

Читайте також: Реальні розміри M10 Booker: коли легкий танк у 1,5 раза більший за Abrams (фото)
M10 Booker, фото ілюстративне

Зазначається, що в якості часткової альтернативи розглядається можливість використання симуляції, тобто коли замість справжніх підривів техніки весь процес буде симулюватись у віртуальній реальності.

При чому такий формат, тобто використання симуляції, в теорії міг би дати американським військовим насправді значно ширші можливості для тестування нової техніки, аніж реальні вогневі випробування на полігоні.

Тому в майбутньому ситуацію Командування з випробувань та оцінки Армії США бачить так – поєднання реальних випробувань та комп’ютерної симуляції, яке на практиці має виглядати так: буквально "один взвод на M10 Booker використовується для реальних випробувань, інші підрозділи аж до рівня бригади проходять віртуальну симуляцію".

M10 Booker у порівнянні з M1 Abrams, фото ілюстративне

До цього моменту американські військові взагалі не задумувались про формат різного роду випробувань, особливо з реальним підривом техніки на полігонах, тому їм це дозволяли ресурси. Іншими словами – Армія США мала занадто багато «зайвих» танків, автомобілів та іншої техніки, яка обліковувалась по залишковій вартості, тому її не було шкода підривати на полігонах.

Тепер же ситуація змінилась принципово: запаси старої техніки вичерпались, нові машини коштують вкрай дорого, і лише саме на такому тлі американські військові задумались, що нинішню процедуру випробувань слід зробити більш раціональною.

В одній із публікацій Defense Express розповідало про те,чому в США нема ракет MGM-52 Lance, які були "попередниками" ATACMS, і там відповідь була доволі простою – увесь наявний запас цих ракет в проміжку орієнтовно з 1992 по 2017 роки американські військові використали просто як мішені для тренування розрахунків своїх ЗРК Patriot.

Читайте також: Реальні розміри M10 Booker: коли легкий танк у 1,5 раза більший за Abrams (фото)