Уряд Словаччини на даний момент перебуває на фінальному етапі перемовин про закупівлю зенітно-ракетних комплексів середньої дальності. Мова про те, що офіційна Братислава має намір придбати в Ізраїлю шість батарей ЗРК Barak MX загальною вартістю 800 мільйонів євро, або ж по 128 мільйонів євро за одну батарею.
На даний момент деталі угоди ще обговорюються, її вартість може коливатись залежно від пакету замовлених зенітних ракет, пише портал Defense Romania з посиланням на словацькі ЗМІ.
Читайте також: РФ хизується надзвуковими Х-38 на 40 км, ЗСУ на фронті треба потужніша ППО
Зазначається, що ці перемовини по ізраїльським ЗРК Словаччина веде, щоб самостійно вирішити питання організації власної протиповітряної оборони після того, як Італія прибрала свою батарею комплексу SAMP/T із словацької території.
Вважається, що шість батарей буде цілком достатньо, щоб прикрити всю Словаччину, і тут мова в тому числі про повне прикриття усієї критичної інфраструктури та інших стратегічно важливих об’єктів. Фіналізація умов угоди може відбутись під час майбутнього візиту словацьких урядовців до Ізраїлю, запланованого на наступний тиждень.
Але тут є важлива деталь в тому, що протиповітряна оборона Словаччини буде покладатись не тільки на ізраїльські ЗРК, але й також на винищувачі F-16, які США постачатимуть для словацьких ВПС.
Від Defense Express деталізуємо, що під позначенням Barak MX криється ціле сімейство зенітно-ракетних комплексів, які відрізняються між собою показниками дальності стрільби - MR (Short-Medium Range) із дальністю 35 кілометрів, LR (Longe Range) із дальністю 70 кілометрів та ER (Extended Range) із дальністю взагалі 150 кілометрів.
Виробник цих ЗРК, ізраїльська оборонна корпорація IAI декларує, що ЗРК Barak MX у версії ER має "розширені можливості боротьби з тактичними балістичними ракетами".
Декларація звучить більш ніж реалістично, зважаючи особливо на той досвід, коли Азербайджан в 2020 році зміг використати попередню версію цього ЗРК під позначенням Barak-8, щоб збити відстріляні вірменами балістичні ракети ОТРК "Искандер".
Читайте також: Рашисти "знову" прийняли на озброєння свою "Булаву", хоча вже планують її замінити