xcounter
#

Скільки сьогодні коштує озброїтися 11 інженерними машинами на базі Leopard 2

2764
Скріншот з відео FFG
Скріншот з відео FFG

Норвегія отримає на озброєння більшу кількість німецьких машин WiSENT 2

Німецька компанія Flensburger Fahzeugbau Gesellshaft (FFG) отримала контракт від Агенції забезпечення збройних сил Норвегії на постачання інженерної техніки – деталі про угоду розповідає видання Defence24.

Так, Норвегія вирішила замовити для свого війська вісім інженерних машин WiSENT 2, а також трьох ремонтно-евакуаційних машин на базі цих машин, збільшивши загальну кількість цієї техніки у своєму активі до 14 та 9 одиниць відповідно.

Читайте також: Норвегія передає до ЗСУ тисячі мікродронів Black Hornet, які є дійсно унікальним рішенням
WiSENT 2 ремонтно-евакуаційна машина
Ремонтно-евакуаційна машина на базі WiSENT 2

Закупівля восьми інженерних машин обійдеться норвежцям у 80 млн євро (умовно по 10 млн євро за одну машину), трьох БРЕМ – у 29 млн євро (9,6 млн доларів за машину).

Машини мають бути поставлені між 2026 та 2027 роками, тобто орієнтовно постачання 11 машин має розтягнутися на 3-4 роки, що лише вкотре підтверджує, наскільки довго. іноді потрібно чекати те чи інше озброєння.

WiSENT 2
Інженерна машина на базі WiSENT 2

Інженерні машини Норвегія закуповує передусім для підтримки своїх основних бойових танків Leopard 2, які мають поповнити норвезьке військо – ще на початку цього року норвежці уклали контракт на закупівлю одразу 54 німецьких танків, водночас у червні стало відомо, що машини будуть поставлені у новітній версії Leopard A8 NOR.

Нагадаємо, WiSENT 2 – це багатофункціональна модульна платформа, створена на базі шасі основного бойового танка Leopard 2, на основі якої були розроблені інженерна машина, ремонтно-евакуаційна машина, машина розміновування та мостоукладач. Модульна конструкція дозволяє досить швидко змінювати корисне навантаження і, наприклад, переобладнати WiSENT з ролі БРЕМ на інженерну машину менш як за п’ять годин.

Читайте також: За результатом доведеної бойової ефективності: Норвегія закупила польські ПЗРК Piorun