xcounter
#

Скільки часу пішло в Південної Кореї на появу протибункерної ракети-монстра Hyunmoo-V з БЧ аж 8 тонн

29213
Презентація балістичної ракети Hyunmoo-5, осінь 2024 року, фото - Yonhap News
Презентація балістичної ракети Hyunmoo-5, осінь 2024 року, фото - Yonhap News

Яку еволюцію пройшла південнокорейська ракетна програма, аби створити настільки потужний зразок озброєння

Південна Корея під час святкування 76-річчя створення власних національних збройних сил презентувала балістичну ракету малої дальності під позначенням Hyunmoo-5.

Як уточнює в своїй новій публікації південнокорейське агентство Yonhap, ця балістична ракета малої дальності має довжину корпусу аж 20 метрів та масу бойової частини аж 8 тон, що робить її найбільш потужним неядерним озброєнням у світі. При цьому є доступною опція, що якщо зменшити масу бойової частини на Hyunmoo-5 до 1 тони, то дальність пуску "стане більшою, аніж у ракет середньої дальності" (очевидно, мова про показник в понад 5500 кілометрів).

Читайте також: Як РФ втратила можливість продати Саудівській Аравії ОТРК "Искандер", котрий розробляли 18 років
Презентація балістичної ракети Hyunmoo-5, осінь 2024 року, фото - Yonhap News

Швидкість польоту самої Hyunmoo-5 начебто може досягати навіть 10 Мах . А все наведене вище дало пресі підстави називати Hyunmoo-5 "ракетою-монстром".

Тим більш, що тут мова про нову розробку, випробування якої відбулись лише влітку 2024 року, і котра націлена на знищення підземної інфраструктури Північної Кореї в рамках доктрини KMPR, мета якої зокрема знищення командних бункерів північнокорейського режиму чучхе.

На цьому моменті від Defense Express хочемо наголосити на такій важливій речі – щоб створити настільки потужну ракету, Південній Кореї довелось пройти насправді тривалий та неоднозначний шлях тривалістю в три десятки роки, який при цьому супроводжувався запозиченням технологій ззовні та поступовим зняттям обмежень від США як головного союзника.

Презентація балістичної ракети Hyunmoo-5, осінь 2024 року, фото - Yonhap News

Ми уже розповідали в одній із своїх публікацій про південнокорейський ракетний арсенал, зокрема що Південна Корея теж має схожі на "Искандер" свої ракети, але там є ще цікавіше, втім вважаємо за потрібне повторити звідти найбільш важливі моменти.

Взагалі найпершими оперативно-тактичними ракетами південнокорейської розробки вважаються NHK-1 та NHK-2, які були створені на основі американських зенітних ракет Nike Hercules ще в 1970-х роках, мали дальність стрільби до 250 кілометрів і на даний момент зняті з озброєння.

Водночас, сучасна ракетна програма Південної Кореї бере свій відлік із 1990-х років, коли стартувала робота над балістичними ракетами сімейства Hyunmoo-2, по яким є два варіанти: Hyunmoo-2A - до 300 кілометрів, Hyunmoo-2B – від 500 до 800 кілометрів; інші характеристики у цих ракет ідентичні, і така специфіка пов’язана із тим, що США поступово знімали обмеження на дальність власних ракет Південної Кореї, в рамках двосторонніх домовленостей.

Є конспірологічна теорія, що Hyunmoo-2 начебто може походити від російського ОТРК "Искандер", через візуальну подібність. Але є й інші джерела, які стверджують, що ця південнокорейська балістична ракета походить від ізраїльської LORA, а візуальна подібність до "Іскандера" продиктована функціоналом, а не джерелом запозичення технологій.

Далекобійні ракети Південної Кореї, ілюстративна інфографіка від CSIS

А вище ми просто наведи таку ілюстративну інфографіку від аналітичного центру CSIS, аби наочно показати, від чого рухалась Південна Корея на шляху до своєї протибункерної "монстр-ракети". Логіка в цьому проста: розвиток усіх типів озброєння йде еволюційним шляхом, тому південні корейці були вимушені йти шляхом від простішого до складнішого, перш ніж презентувати Hyunmoo-V як найбільш потужгний зразок неядерного озброєння.

Читайте також: У Туреччині вперше розкрили характеристики ракети Tayfun, яка має гіперзвукову швидкість: але чи є вона гіперзвуковою