xcounter
#

Південна Корея теж має схожі на "Искандер" свої ракети, але там є ще цікавіше

29080
Південнокорейський ОТРК сімейства Hyunmoo-2, ілюстративне фото з відкритих джерел
Південнокорейський ОТРК сімейства Hyunmoo-2, ілюстративне фото з відкритих джерел

Базове, що варто знати про південнокорейське далекобійне ракетне озброєння – у цій публікації

Влада Південної Кореї оголосила, що зніме будь-які обмеження на поставки зброї для України за умови, що якщо Росія почне постачати КНДР реально сучасну техніку і технології. На цьому тлі може виглядати навіть неочікуваним той факт, що не тільки Північна, але й Південна Корея також має доволі потужний ракетний арсенал, який створений не без імпорту технологій, і котрий виступає доволі потужним стримуючим фактором для режиму чучхе в Пхеньяні.

В цій публікації ми наведено базові характеристики по власному далекобійному ракетному озброєнню Південної Кореї, опираючись на матеріали проекту Missile Threat аналітичного центру CSIS.

Читайте також: Румунія отримала перші ПЗРК KP-SAM Chiron з Кореї: чи можуть вони бути цікаві й Україні
Далекобійні ракети Південної Кореї, ілюстративна інфографіка від CSIS

Балістичні ракети сімейства Hyunmoo-2

Варіанти ракет цього типу відрізняються між собою показниками дальності стрільби базовий Hyunmoo-2A - до 300 кілометрів, Hyunmoo-2B – від 500 до 800 кілометрів. При цьому обидва варіанти мають однакові масо-габаритні характеристики: маса БЧ – 997 кілограмів, стартова маса – 5,4 тон, довжина корпусу ракети – 12 метрів.

Градація по дальності пов’язана із тим, що США лише в 2009 році зняли обмеження для Південної Кореї, котрі забороняли мати ракетне озброєння на дальність понад 300 кілометрів; водночас, базовий варіант Hyunmoo-2A був прийнятий на озброєння в 2008 році.

Робота над цим типом ракет в Південній Кореї стартувала ще в 1990-х роках. Специфічний зовнішній вигляд дав певний грунт для чуток, що південнокорейська Hyunmoo-2 походить від російського ОТРК "Искандер". Однак, як далі продовжують автори CSIS, для створення Hyunmoo-2 використовувались напрацювання взагалі-то по ОТРК LORA та ATACMS, а візуальна подібність із "Іскандером" може бути пов’язана хіба що з функціональними характеристиками південнокорейських балістичних ракет.

Тут також можемо навести дані довідника The Military Balance 2023, за якими сухопутні війська мають в своєму розпорядженні начебто всього 30 пускових установок Hyunmoo-2A/B, кількість пускових установок M270 під ATACMS – не зазначається, водночас заявлена кількість установок K239 Cheonmu, що можуть запускати ракети KTSSM, складає 200 одиниць.

Крилаті ракети сімейства Hyunmoo-3

По крилатим ракетам цього сімейства варіанти відрізняються не тільки дальністю стрільби, але й платформами для запуску і масою БЧ також: наземна пускова - Hyunmoo-3A на 500 кілометрів та Hyunmoo-3B на 1000 кілометрів, в обох випадках маса БЧ – 500 кілограмів; Hyunmoo-3C – на 1500 кілометрів, 450 кілограмів бойова частина з розгортанням на підводних човнах.

Спільні характеристики для обох варіантів – довжина фюзеляжу в 6,2 метри, стартова маса – 1360 кілограмів, максимальна швидкість польоту – 1,2 Мах. Роботи над сімейством крилатих ракет цього типу стартували в 1990-х роках також, перші Hyunmoo-3A були розгорнуті в 2006 році.

Південнокорейські Hyunmoo-3 наземного базування за функціоналом можна порівняти з російським "Искандер-К", або ж із американським BGM-109G Gryphon часів "Холодної війни".

Крилаті ракети сімейства Haeseong

Тут мова про ракети корабельного базування, характеристики яких відрізняються між собою доволі суттєво:

  • Haeseong I – дозвукова ПКР з дальністю 150-250 кілометрів, стартова маса – 0,7 тон, зокрема бойова частина – 220 кілограмів;
  • Haeseong II – надзвукова КР з можливістю ударів по наземним цілям, дальність стрільби – 500 кілометрів, стартова маса – 1400 кілограмів, по БЧ – розкривається лише спорядження – касетні бронебійні боєприпаси;
  • Haeseong III – надзвукова КР для розгортання на підводних човнах, дальність пуску – до 1500 кілометрів, стартова маса – 700 кілограмів.

Цікаво, що на відміну від попередніх трьох типів далекобійних ракет, згаданих вище, ракети Haeseong не вважаються "стратегічним озброєнням" та знаходяться безпосередньо в розпорядженні командування ВМС Південної Кореї.

NHK-1 та NHK-2

По факту ці ракети, створені ще в 1970-х роках Південна Корея на даний момент з озброєння зняла. Однак цей зразок ракетного озброєння вартий окремого огляду хоча би тому, що перші свої балістичні ракети Республіка Корея створювала на основі американських зенітних ракет, про що ми власне і розкажемо пізніше в окремій публікації.

NHK-2, архівне фото з відкритих джерел
Читайте також: 22 САУ 2С1 "Гвоздика" продати в Україну логічно, а от продаж із Польщі в Швецію восьми ракет RBS 15 - цікавіше