xcounter
#

Скільки БМП Lynx та Fuchs можна зробити за рік в Україні, і що по грошам

10459
Бойові машини піхоти Lynx KF41, фото ілюстративне, джерело - HMZrinyi.hu
Бойові машини піхоти Lynx KF41, фото ілюстративне, джерело - HMZrinyi.hu

Як наші сусіди оцінюють конкурентність нашого ВПК у можливій співпраці із Заходом, і на що треба звернути увагу

Коли мова йде про перспективи виробництва бронетехніки Rheinmetall в Україні, то треба одразу мати на увазі такий аспект: зараз очільник цього концерну Армін Паппергер говорить про те, що виробництво бронемашин Fuchs в нашій країні може стартувати влітку 2024 року, а цикл виробництва складає +8 місяців; запуск виробництва БМП KF41 Lynx може стартувати аж влітку 2025 року, і там цикл складає +12 місяців; а про перспективний танк KF52 Panther мова уже взагалі не йде.

Але можливо, автори польського Defence24 на все вищевказане вирішили поправку не робити. І натомість видали свою оцінку по перспективам виробництва німецьких бронемашин в України, яку виклали в огляді за цим посиланням.

Читайте також: Навіщо до F-16 ще й перемовини щодо F/A-18 та Gripen: штучний "зоопарк" чи єдиний варіант

Для початку, автори Defence24 висловили думку, що Rheinmetall зможе організувати випуск бронемашин на потужностях українського ОПК у значно стисліші строки, аніж в інших країнах Європи. При цьому вони виходять із концепції, що на швидкість запуску виробництва того чи іншого виду зброї впливають не стільки об’єктивні технологічні перепони, як регуляторні бар’єри ЄС.

Водночас, автори Defence24 також висловили оцінку, що в поточній ситуації нові, виготовлені на потужностях в Україні бронемашини Fuchs коштуватимуть орієнтовно 5 мільйонів євро за одиницю, БМП KF41 Lynx – орієнтовно по 10 мільйонів євро за одиницю.

Також цікаво, що вони в оцінці майбутніх обсягів виробництва бронетехніки від Rheinmetall в Україні виходять скоріше із того, який обсяг "зовнішнього" фінансування буде залучено під цей проект. Мовляв, якщо Німеччина спрямує хоча б 1 мільярд євро саме на закупівлю бронемашин для ЗСУ, то це начебто дозволило би забезпечити випуск до 40-60 KF41 Lynx та до 100 Fuchs на 1 рік.

Незалежно від того, як наведені вище тези можуть сприйматись нашою аудиторією, це все демонструє, як наші сусіди оцінюють можливу конкурентність нашого ОПК при взаємодії із західними партнерами.

Раніше Defense Express розповідав про те,чому варто все ж дочекатися контрактів, щоб говорити про виробництво БТР Fuchs та БМП Lynx в Україні. Також ми писали про те, як швидко Rheinmetall запустив завод в Угорщині, і наскільки швидше буде в Україні.

Завод концерну Rheinmetall в угорському місті Залаегерсег, серпень 2023 року, фото - Rheinmetall
Читайте також: Скільки коштують Apache чи Black Hawk і як довго їх чекати, якщо для ЗСУ зрештою закуплять ці машини