xcounter
#

Скільки 155-мм САУ на місяць сьогодні виготовляє Україна: озвучено темпи виробництва 2С22 "Богдана"

21423
Постріл зі 155-мм САУ "Богдана", фото — Ольга Вікарчук / АрміяInform
Постріл зі 155-мм САУ "Богдана", фото — Ольга Вікарчук / АрміяInform

Зеленський розповів, скільки 155-мм артилерійських систем на місяць виготовляє Україна

Темпи виробництва 155-мм самохідних артилерійських систем 2С22 "Богдана" від "Краматорського заводу важкого верстатобудування" (входить до складу NAUDI) становлять шість машин на місяць — таку інформацію повідомив президент України Володимир Зеленський за результатами щоденного селектора.

За його словами, це вперше, коли нашій оборонці вдалося вийти на такий показник у виробництві вітчизняних 155-мм артилерійських систем, і також додає, що вже є бачення, як збільшити ці темпи.

Читайте також: Чи могла Україна виробити "гори артилерійських боєприпасів", як сказав Бен Ходжес

Шість САУ на місяць — це 72 машини на рік. Для прикладу, такі ж самі темпи виробництва САУ Caesar має компанія Nexter, а для того, щоб втричі збільшити виробництво цих машин (з 2 до 6 одиниць) їй знадобилося більш як півтора року.

САУ 2С22
Робота САУ "Богдана" на північному напрямку, фото — Командування Об’єднаних сил ЗСУ

Поки що залишається невідомим, а скільки ж всього станом на сьогодні САУ "Богдана" вже є на озброєнні Сил оборони України, а також скільки часу знадобилося нашій оборонці, щоб вийти на такі темпи виробництва. І також — а які все ж таки плани зі збільшення цього показника.

Але передусім тут треба згадати, що нещодавно САУ "Богдана" отримала критично важливе оновлення, яке просили наші військові — досилач снарядів, з яким збільшаться темпи стрільби цієї системи. Нещодавно фото САУ з досилачем публікували зокрема у 1-й ОБрСпП.

Як раніше розповідав очільник "Української бронетехніки" Владислав Бельбас (компанія займається бронюванням шасі), САУ 2С22 "Богдана" виробляється одразу в декількох варіантів, щоб пришвидшити процес постачання цих машин українським військовим.

Нагадаємо, що вперше САУ 2С22 "Богдана" була продемонстрована у 2018 році, сьогодні ця машина використовується нашими військовими на полі бою, зокрема брала участь у звільненні острова Зміїний.

Читайте також: У Міноборони підтвердили, що Україна працює над таємничим "довгим "Нептуном"