xcounter
#

У Міноборони підтвердили, що Україна працює над таємничим "довгим "Нептуном"

16150
Крилата ракета "Нептун", фото ілюстративне
Крилата ракета "Нептун", фото ілюстративне

Оборонне відомство не розкриває деталей щодо нової модифікації української ракети "Нептун"

Україна створює нову модифікацію ракети для комплексу "Нептун" — таку інформацію повідомив заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.

"Зараз ведеться робота щодо створення так званого довгого "Нептуна". Йдеться про нову модифікацію ракети для комплексу "Нептун", — розповів генерал-лейтенант в інтерв’ю АрміяInform, не розкриваючи жодних подробиць цього проєкту.

Читайте також: На Shahed-и нібито почали встановлювати термобаричні бойові частини - це більш ніж значна загроза (оновлено)
ракета Р-360
Пуск ракети Р-360 "Нептун", фото ілюстративне

З великою ймовірністю тут можна припустити, що йдеться про адаптацію ракети Р-360 комплексу "Нептун" для знищення наземних цілей. Тим паче, що раніше на рівні джерел у ЗМІ повідомлялося, що Україна дійсно може мати на озброєнні "наземну" версію цієї протикорабельної ракети.

Ймовірна дальність такої ракети може сягати 400 км (проти 300 км у протикорабельній версії) і бойова частина — 350 кг (проти 150 кг). Хоча не виключено, що це не остаточні ТТХ модифікованої ракети.

Тоді ж, наприкінці серпня цього року, повідомлялося, що таких ракет вироблено всього декілька десятків (не виключено, що йдеться про загальну кількість ракет, у тому числі й у протикорабельній версії).

Щодо нового варіанту "Нептуна" також раніше повідомлялося, що ракета використовує систему самонаведення з тепловізійним зображенням для пошуку та захоплення цілі на основі попереднього завантаженого зображення, і що, звичайно, ракета використовує ту ж пускову, що і для протикорабельної версії.

Схоже, що саме роботи над "Нептуном" є одним з пунктів з переліку "ракетне озброєння та боєприпаси", на які Україна в наступному році має витратити 175 млрд грн. І, як вкотре акцентував Гаврилюк, "левова частина фінансового ресурсу буде спрямована на завантаження виробничих потужностей оборонно-промислового комплексу України" — раніше в оборонному відомстві відзначали, що ймовірно понад 190 млрд грн, які будуть контрактуватися у наступному році, залишаться у вітчизняного виробника.

Поява саме вітчизняного далекобійного ракетного озброєння критично важливе для України, бо тим далекобійним озброєнням, що Силам оборони передають союзники, наші військові не можуть нищити об’єкти на території РФ. Але, крім власне розробки таких ракет і їхнього успішного тестування, важливим аспектом звичайно є й нарощення виробництва.

Читайте також: Скільки років треба на досягнення повної боєготовності ЗРК SAMP/T