xcounter
#

Шахедобійка Skyranger 30, що стане основною у ППО Європи, у деталях та перспективах, зокрема й для ЗСУ

7669
Skyranger 30
Skyranger 30

Skyranger 30 від Rheinmetall, який стане одним з основних компонентів системи протиповітряної оборони у країнах ЄС, у вкрай важливих деталях, бо Україна має на озброєнні його версію під назвою Skynex

Німецький оборонний гігант Rheinmetall вперше провів публічну демонстрацію своєї системи протиповітряної оборони Skyranger 30 у конфігурації для Бундесверу на шасі Boxer та загалом трохи розкрив подальший її розвиток. Що дійсно важливо, бо саме Skyranger об'єктивно стане компонентом ППО не лише Німеччини, а й всієї Європи. При цьому має, в першу чергу, забезпечити захист від далекобійних дронів.

Зокрема Skyranger 30 посилить не лише Німеччину, а й Данією, Австрію та Угорщину, до замовлення наближається Литва. А за рахунок того, що ця система просувається у межах European Sky Shield Initiative (ESSI), потенційними замовниками є всі країни ЄС. Більше того, Rheinmetall націлився продати Skyranger армії США, а це потенційна угода на 4 млрд доларів.

Читайте також: Німці роблять ставку на Patria і хочуть купити самохідні міномети NEMO 120 на заміну застарілим M113 Panzermorser
Skyranger 30 на шасі Boxer
Skyranger 30 на шасі Boxer (фото: Hartpunkt)

Саме тому за показом Skyranger 30, які проходили у Швейцарії, слідкували представники оборонних та закупівельних відомств 26 країн, а також представники ЗМІ, наприклад німецького профільного видання Hartpunkt.

А з боку Defense Express нагадаємо, що один із варіантів цієї системи на шасі вантажного автомобіля має назву Skynex та на озброєнні ЗСУ. До цього варто додати те, що Rheinmetall доволі міцно закріплюється в Україні і співробітництво з ним вже вийшло за межі бронетехніки. І враховуючи це до Skyranger 30 дійсно має сенс придивитися, тим паче, що це дійсно максимально гнучка система.

Її головним озброєнням звісно є 30-мм автоматична гармата із боєприпасами з програмованим підривом AHEAD та швидкострільністю до 1250 пострілів за хвилину. Калібр може бути збільшеним до 35-мм за бажанням замовника. Водночас саме функція AHEAD дозволяє максимально ефективно уражати повітряні цілі. На показі було уражено одну повітряну ціль, у вигляді дрона, та дві стаціонарні мішені, одна з яких була макетом ракети, а друга - автівкою.

AHEAD повітряний підрив
Результат повітряного підриву снаряда AHEAD (фото: Hartpunkt)

Обстріл автівки був здійснений без активації повітряного підриву і демонстрував можливість знищення легкої бронетехніки. Хоча саме завдяки функції повітряного підриву Skyranger 30 може вивести з бою навіть танк противника уразивши його оптичні прилади.

Але до Skyranger 30 має бути інтегрована і зенітна ракета. При цьому існує одразу декілька варіантів оснащення, які може обрати замовник. Наразі система має отримати Stinger, але Rheinmetall та MBDA планують створити малу зенітну ракету, яка буде призначена саме для протидії БПЛА.

Skyranger 30 Boxer
Бойове відділення Skyranger 30 на шасі Boxer (фото: Hartpunkt)

Ще одна аналогічна розробка протидронової ракети ведеться Diehl Defense, яка відома своїми ракетами та ЗРК Iris-T. Більше того, ракета ближньої дії Iris-T SLS також може прописатися на Skyranger 30, а разом із нею й американська AIM-9X, що дозволить охопити максимальну кількість варіантів та активно просувати розробку на ринку будь-якої країни.

Щодо засобів виявлення цілі, то підхід Rheinmetall аналогічний, наразі система оснащена РЛС Spexer 2000 Mk 3 від Hensoldt. Але компанія показала і Skyranger 30 на шасі Piranha V з РЛС ізраїльського виробництва. Серед інших колісних шасі відомо і про Pandur Evo 6х6, який обрала Австрія.

Skyranger 30 на шасі Piranha V
Skyranger 30 на шасі Piranha V (фото: Hartpunkt)

Тобто Skyranger є системою ППО, яка передбачає варіацію усього, гармати, ракет, РЛС, шасі тощо. Щодо останнього, то мова йде і про гусеничні платформи. І не лише нова БМП Lynx, а й навіть Leopard 1.

Читайте також: Армія США почала створювати взводи БПЛА за досвідом ЗСУ: як їм "воюються" та які у них проблеми